آبشار دودوزن

آبشار دودوزن شفت یکی از جاذبه‌های دیدنی گیلان زیبا است. وقتی به گیلان سفر می‌کنید باید انتظار هر سورپرایزی را از طبیعت بی‌نظیرش داشته باشید. 

موقعیت آبشار دودوزن

آبشار دودوزن که یکی از زیباترین‌های گیلان است در ناحیه کوهستانی سیاهمزکی  و در فاصله ۲۴ کیلومتری شفت و در منطقه خرم‌کش شفت قرار دارد. این آبشار از چشمه‌ای به همین نام سرچشمه گرفته و به رودخانه‌ای جاری میشودکه زمین‌های روستایی پایین دست را آبرسانی می‌کند.

منطقه کوهستانی سیاهمزکی با پوشش جنگلی انبوه، دارای چشمه‌های آب، رودخانه‌های خروشان و هوایی خنک و مطبوع در بهار و تابستان است. در مسیر نیز روستاهایی آباد و پررونق وجود دارد. همچنیم در راه چند مغازه که محصولات محلی نظیر میوه، محصولات دامی به خصوص پنیر و عسل می‌فروشند هم وجود دارد. علاوه بر آن کبابی، مسجدی بزرگ و روستایی پر جمعیت از سایر مکان‌هایی است که در راه خود می‌بینید.

پس از آنکه از مسیری سرسبز با درختان برافراشته در دوطرف جاده عبورکردید و به روستای خرم کش رسیدید ادامه مسیر را باید پیاده گذر کنید. در امتداد رودخانه زیبایی که در راه وجود دارد پیاده حرکت می‌کنید و ضمن لذت بردن از طبیعت شگفت‌انگیز منطقه و عبور از پل چوبی به آبشار دودوزن می‌رسید که از سقوط آن در دریاچه زیبای پایین آن به وجد خواهید آمد.

اگر ماجراجویی و هیجان را دوست دارید و مجهز به کفش‌های مناسب باشید با کمی شجاعت می‌توانید خود را به زیر آبشار رسانده و تجربه آرامش حاصل از برخورد آب به بدنتان را کسب کنید.

اگر قصد گیلان‌گردی دارید می‌توانید برای یافتن بهترین اقامتگاه‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس گردشگری هفت سپهر به عنوان مجری رزرواسیون هتل، ویلا و اقامتگاه‌های گیلان از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۶۸۵۸۵۲ در ارتباط باشید.

دربارهحمید پناه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *