شرایط اخذ ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزای فرانسه

 1. در صورتی که پیش از این ویزای شینگن نداشته اید، برای دریافت ویزای فرانسه درخواست ندهید. سفارت فرانسه، درخواست ویزای این کشور را برای شینگن اولی ها رد می کند و برای آنها (حتی در شرایط خاص) ویزا صادر نمی کند.
 2. در صورتی که قصد دارید به همراه خانواده برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنید، کلیه اعضای خانواده باید یک ویزای شینگن در پاسپورت خود داشته باشند. بسیاری از متقاضیان بر این باورند که اگر سرپرست خانواده شینگن داشته باشد کافیست اما، اگر فقط سرپرست خانواده دارای ویزای شینگن باشد، ویزای فرانسه فقط برای ایشان صادر خواهد شد و سایر افراد خانواده ریجکت می شوند.
 3. در صورتی که قصد دارید ویزای مولتی فرانسه بگیرید، تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن شما باید برای حداکثر یک سال گذشته باشد.
 4. برای اخذ ویزای شینگن فرانسه، باید حداقل تمکن مالی 200 میلیون تومان برای هر نفر ارائه دهید. همچنین، حساب بانکی متقاضی ویزای فرانسه در 6 ماه هآخر باید گردش بالایی داشته باشد. منظور از گردش بالا مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات مد نظر است. توجه داشته باشید که گردش حساب اهمیت بیشتری نسبت به تمکن مالی در اخذ ویزای فرانسه دارد.

انواع ویزای فرانسه

 • ویزای تحصیلی فرانسه:

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه، شما باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشید. همچنین باید دوره آموزشی و یا مطالعاتی خود را از قبل انتخاب کرده و نامه پذیرش از یک مؤسسه آموزش عالی ارائه کنید. مراحل ویزای دانشجویی فرانسه به صورت آنلاین انجام می شود.

 • ویزای توریستی فرانسه:

برای اخذ ویزای توریستی فرانسه، شما باید وقت سفارت تعیین کنید. شما هیچ مصاحبه ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدرک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه مراجعه کنید. برای ویزای توریستی فرانسه، باید بین 1 تا 6 ماه قبل از تاریخ سفر اقدام کنید. جواب ویزای فرانسه توریستی، 21 روز کاری بعد به شما اعلام می شود.

 • ویزای کاری فرانسه:

ویزای کاری فرانسه، با توجه به مدت زمان، به دو دسته بیشتر از 90 روز (بلند مدت) و کمتر از 90 روز (کوتاه مدت) دسته بندی می شود. برای گرفتن ویزای کاری فرانسه، شما از یک کافرما، شرکت و یا مؤسسه دعوت نامه ارائه کنید و در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، ویزای کاری به شما اعطا نمی شود.

 • ویزای ترانزیت فرانسه:

ویزای ترانزیت فرانسه، یک نوع ویزای کوتاه مدت برای متقاضیانی است که تمایل دارند در منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه به طور موقت اقامت داشته باشند. شما با ویزای ترانزیت فرانسه مجاز به ورود به فرانسه و شهرهای آن نیستند.

 • هزینه خدمات ویزای فرانسه:

قیمت ویزای فرانسه در تیم گردشگری هوگوتراول 230 یورو است.

 • مدارک ویزای فرانسه:

 1. فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه
 2. گذرنامه متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 3. رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 4. اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 5. اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضی ارائه گواهی اشتغال به کار (و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان)
 6. گردش حساب و تمکن مالی
 7. ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی (برای ویزای انفرادی اجباری نیست)
 8. رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 9. ارائه اصل دعوت نامه (در صورت وجود)
بیشتر بخوانید :  پیکاپ ویزای کانادا

ریجکت ویزای فرانسه:

ریجکت ویزای فرانسه، مثل تمامی ویزاهای کشورهای عضو شینگن به 12 دلیل رایج اتفاق می افتد. از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای فرانسه برای مقاضیان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. عدم اعتماد به بازگشت متقاضی از منطقه شینگن
 2. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در کشور فرانسه
 3. ارائه مدارک جعلی و یا دروغین
 4. عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا در رابطه با هدف سفر به کشور فرانسه

رفع ریجکتی و یا اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه:

در صورتی که ویزای شینگن فرانسه شما ریجکت شود، با توجه به قانون ویزای کشورهای شینگن، شما تا 6 ماه مجاز به اقدام دوباره نیستید. اما می توانید با توجه به مدارکتان، نسبت به رد شدن ویزای خود به سفارت این کشور اعتراض کنید. برای اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه، شا باید یک نامه اعتراضی به زبان انگلیسی بنویسید و در آن، به افسران ویزا با سند و مدرک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. سفارت فرانسه فقط در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10:30 تا 11:30 نامه های اعتراضی را جمع آوری می کند.

ویزا با دعوت نامه

دعوت نامه برای ویزای فرانسه، می تواند از سوی بستگان درجه یک، دوست، آشنا و حتی یک شرکت و یا مؤسسه باشد اما دعوت نامه از سوی بستگان درجه یک از اعتبار بیشتری برخوردار است. در صورتی که برای ویزای فرانسه دعوت نامه ارائه می کنید، این نکته را باید  بدانید که دعوت نامه کسری مدارک شما را پوشش نمی دهد و باید کلیه مدارک ویزای فرانسه (حتی ویزای شینگن قبلی) را داشته باشید. توجه داشته باشید که سفارت فرانسه فقط اصل دعوتنامه را از شما قبول می کند و اسکن و کپی این مدارک برای اخذ ویزای شینگن فرانسه اعتباری ندارد!

بیشتر بخوانید :  درباره شهر Nice فرانسه

پ.ن1: فرم درخواست ویزای فرانسه به صورت آنلاین تکمیل می شود و شما باید نسخه چاپ شده آن را در زمان حضور در سفارت این کشور به همراه داشته باشید. فرم ویزای فرانسه باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.

پ.ن2: برای گرفتن ویزای فرانسه هیچ نیازی به ضمانت نامه بانکی نیست.

پ.ن3: به دلیل اینکه در سفارت فرانسه از شما انگشت نگاری می شود، حضور متقاضی الزامی است. نیازی به حضور کودکان زیر 12 سال در فرانسه نیست.

ارسال پاسخ

چرا هوگوتراول را انتخاب کنیم؟

 • 21 سال سابقه فعالیت مدیران آژانس
 • تخصصی کار کردن
 • داشتن کارگزارهای معتبر بین المللی
 • دارای شرکت مستقر در اروپا

پرسش خود را مطرح کنید


با ما تماس بگیرید.
تیم هوگوتراول با بیش از 14 سال سابقه در حوزه گردشگری، آماده پاسخگویی به پرسش های شما می باشد.

02191020911

info@hogotravel.ir