استان انتاریو باز هم از میان متقاضیان موجود در مخزن رقابتی ورود پیشتاز (Express ENtry)  تعداد ۱۴۲دعوت به اقدام جدید صادر کرد. این دعوتنامه ها در تاریخ های ۱۱ و ۱۲ آوریل مصادف با ۲۲ و ۲۳ فروردین صادر شدند. استان کانتی انتاریو در مجموع ۱۴۲ اعلامیه مربوط به نامزدها در استخر اکسپرس در دو تساوی صادر کرده است که در تاریخ ۱۱ و ۱۲ آوریل برگزار شد. انتاریو این بار از دو زیر مجموعه نیرو کار ماهر فرانسوی زبان (French Speaking Skilled Worker Stream) و نیروی فنی حرفه ای (Skilled Trades Stream) متقاضیان را انتخاب نمود.

نیرو کار ماهر فرانسوی زبان (French Speaking Skilled Worker Stream) در سال۲۰۱۵ راه اندازی شد تا به استان انتاریو برای انتخاب کارکنان ماهر فرانسوی زبان که توانایی زبان انگلیسی کافی نیز دارند و می خواهند به طور دائم در انتاریو زندگی  و کار کنند، راه اندازی شد.زیر مجموعه نیروی فنی و حرفه ای نیز کمک می کند تا کارگران با تجربه در یکی  از حرفه های واجد شرایط با استفاده از سیستم ورود پیشتاز(اکسپرس اینتری) در انتاریو اقامت کنند.نامزدهای دعوت شده از طرف استان ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت خواهند نمود که موقعیت بسیار مناسبی را برای انتخاب شدن از داخل مخزن اکسپرس اینتری ایجاد خواهد کرد.

داده های  اداره مهاجرت استان انتاریو (OINP) نشان می دهد که ۷۹۱ متقاضی اکسپرس اینتری، تحت یکی از این دو زیر مجموعه  در سال جاری دعوت به اقدام از طریق استان دریافت نموده اند.علاوه بر این جریان ها، OINP به طور منظم برای نامزدهایی که همسو با زیرمجموعه روش تخصصی استان انتاریو بوده و حداقل امتیاز مورد نیاز یعنی ۴۰۰ امتیاز را دارند نیز، دعوت به اقدام صادر نموده است. از آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی ، OINP مجموع ۳٫۳۷۸ متقاضی را از داخل مخزن رقابتی اکسپرس اینتری دعوت کرده است.

متقاضیان اکسپرس اینتری نمی توانند به طور مستقیم برای استان انتاریو اقدام نمایند، در حالیکه این استان است که دعوت به اقدام را صادر می نمایند و بعد از صدرو دعوتنامه، متقاضیان ۴۵ روز فرصت دارند تا درخواست مهاجرتی خود را به صورت آنلاین برای استان ارسال نمایند.