بازگشایی مرزهای کانادا

طبق تازه ترین اخبار ارائه شده توسط وبسایت رسمی دولت کانادا Canada.ca، از تاریخ ۷ سپتامبر یعنی ۱۶ شهریور سال ۱۴۰۰ شمسی، درخواست کنندگان دارای ویزای توریستی این کشور قادر هستند در صورت تزریق کامل دو دوز واکسن کرونای خود وارد خاک کانادا شوند.

تا قبل از اعمال محدودیت ها، فقط افراد دارای ویزای توریستی کانادا که از خانواده درجه یک اشخاص مقیم کانادا محسوب می شدند، اجازه‌ی مسافرت به این کشور را داشتند.

خوشبختانه بر اساس آخرین تغییرات قوانین مرزی کانادا، زمان بررسی تقاضا های ویزای توریستی این کشور نیز به نحو چشم گیری کاهش یافته است و به طور معمول بین ۲ تا ۳ هفته کاری طول می کشد تا به تقاضاهای های افراد واجد شرایط ویزای کانادا رسیدگی شود. بازگشایی مرزهای کانادا

باید اشاره کرد که پیش از این به روز رسانی ها و تغییرات، زمان دقیقی جهت پاسخگویی به درخواست های ویزای کانادا در وبسایت رسمی دولت کانادا اعلام نشده بود و طول کشیدن روند کار برای چندین ماه و حتی ۱ سال نیز ممکن بود!

بازگشایی مرزهای کانادا

بر اساس توصیه‌های کنسولگری کانادا، در صورتی که پیش از تاریخ ۷ سپتامبر سال ۲۰۲۱ جهت اخذ ویزای توریستی کانادا درخواست ارسال کرده باشید، قادر هستید با پرداخت هزینه‌های درخواست، دوباره پرونده‌ی خود را ارسال کرده و به این ترتیب باعث بررسی سریعتر درخواست ویزای خود شوید. بازگشایی مرزهای کانادا

شایان ذکر است که واکسن هایی که کشور کانادا تایید می کند واکسن های آسترازنکا، فایزر، مدرنا و جانسون اند جانسن هستند. اشخاصی که هر دو دوز واکسن های اشاره شده را در داخل ایران تزریق کرده باشند، قادر هستند با ارائه ویزای توریستی معتبر کشور کانادا، به آسانی و بدون محدودیت وارد این کشور شوند.

اما از آنجایی که بسیاری از ایرانیان تنها توانسته‌اند دوز اول و دوم واکسن های کوو برکت، سینوفارم و یا اسپاتنیک را دریافت کنند، طبق قوانین دولتی کشور کانادا می بایست در یک نشانی معین و از پیش تعیین شده در کشور کانادا (مانند هتل های تایید شده) دوره‌ی قرنطینه‌ی ۱۴ روزه ای را با صرف هزینه شخصی بگذرانند.

سر انجام با اتمام این دوره‌ی قرنطینه‌ی اجباری در این کشور، فرد می بایست تست کووید-۱۹ انجام دهد و اگر نتیجه آزمایش منفی باشد، می تواند در مناطق و استان های مختلف کانادا تردد کند.

آسان سازی اقدامات مرزی جهت ورود مسافران به خاک کانادا

بر اساس یک خبر رسمی که از وزارت بهداشت کانادا در وبسایت رسمی دولت کانادا منتشر شده است، دولت کانادا با نظارت دائم بر اطلاعات قابل دسترس و شواهد علمی، جهت محافظت از افراد و امنیت شهروندان این کشور، روندی مسئولانه و پیشگیرانه را در قبال مسافران ورودی به این کشور در پیش خواهد گرفت.