سفر به پرتغال در بهار

آب دریا در فروردین هنوز سرد است و در اردیبهشت ماه روزها روشن و آفتابی هستند و بهترین زمان برای لذت بردن از سواحل پرتغال است.

در خرداد ماه دما به 22 درجه سانتی گراد می رسد و زمان مناسبی برای سفر به پرتغال و انجام تفریحات آبی قبل از شلوغی های تابستان است.

با توجه به اینکه در فصل بهار کشور زیاد شلوغ نیست؛ فرصت کافی خواهید داشت تا تمام دیدنی های تاریخ را ببینید و هزینه ها هم کمتر هستند.

کاخ ها و باغ های سینترا هم در بهار چشم نوازترند و علاقه مندان به جشنواره موسیقی هم می توانند از این جشنواره در اوایل خرداد دیدن کنند.

 

سفر به پرتغال در تابستان

نقشه های هواشناسی آفتاب داغ را در کل تابستان پرتغال نشان می دهند.

بین تیر و مرداد دما از 30 درجه سانتی گراد بیشتر خواهد بود و اختلاف دمای روز و شب هم در حد یک یا دو درجه سانتی گراد است.

در ماه های تیر و مرداد که زمان تعطیلات پرتغالی ها است تفریح گاه های ساحلی شلوغ هستند و قیمت ها به اوج خود می رسند و هوا برای گشت و گذار در شهرها و امکان باستان شناسی و طبیعتی بسیار گرم است.

 

سفر به پرتغال در پاییز

در اوایل پاییز با توجه به دمای هوا، آب دریا هنوز گرم است و مناسب شنا و تفریحات آبی است.

برداشت انگور که یکی از جاذبه های پرتغال است در اواسط شهریور آغاز شده و تا اواسط مهر ادامه دارد.

مهرماه برای گشت و گذار در شهرهایی مانند لیسبون، سینترا و پورتو بسیار مناسب است.

هوا دمای کاملا متعادل و ایده آل برای اسب سواری و پیاده روی در آلگاروه دارد و البته بهترین زمان برای پیک نیک و باربیکیو است. استخرهای روباز و سواحل هم تا اواخر پاییز خدمات ارائه می دهند.

 

سفر به پرتغال در زمستان

بیشتر بارندگی های زمستانی از اواسط آذر تا اسفند اتفاق می افتد.

در جنوب پرتغال دما کاملا متعادل ولی برعکس در شمال هوا سرد است. در مناطق مرزی کوهستانی بارش برف بسیار رایج است.

اگر در برنامه سفر به پرتغال قصد گشت و گذار در طبیعت و تفریحات ساحلی را دارید بهتر است بدانید که زمستان در سواحل غربی کشور هوا طوفانی می شود.

به خصوص اگر قصد موج سواری دارید موقعیت خوبی است ولی باید حتما حرفه ای باشید و همچنین انواع کارناوال ها و جشن های کریسمس را در خیابان های پرتغال خواهید دید.