برای کسانی که تازه مهاجرت کرده اند و یا برای تحصیل برای اولین بار هزاران کیلومتر دورتر از خانواده خود قصد زندگی مستقل و موفق دارند؛ یکی از عمده ترین مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوند، پیدا کردن آپارتمانی مناسب با شرایط خود و اجاره خانه در کانادا می باشد.

مراحل اجاره خانه در کانادا

 • مراجعه به مشاور املاک

برای یافتن خانه ای ایده آل در کانادا می توانید به مشاور املاک مراجعه نمایید تا آنها با مشاور صاحب خانه، تمامی روندهای مربوط به اجاره خانه را انجام دهند.

 • Credit Check

فرایندی که معمولا صاحب خانه ها برای اطمینان از توانایی مستأجر در پرداخت اجاره خانه، انجام می دهند.

 • پرداخت ودیعه خسارت

در صورت توافق بین مستأجر و صاحب خانه، پس از پرداخت ودیعه خسارت، نوبت به تنظیم اجاره نامه می رسد.

هزینه اجاره خانه در کانادا، بسته به هر کدام از شهر های کانادا، شامل مبلغ متفاوتی است که افراد می توانند با توجه به بودجه مورد نظر خود، آن را اجاره نمایند.

نحوه اجاره خانه در کانادا

 • Lease

در این روش، مستأجر به صورت مستقیم خانه را از مالک و یا نماینده ای از جانب او، اجاره می کند. بر این اساس، در صورت هر گونه تعمیرات و تمیزکاری، مالک خانه موظف پرداخت هزینه ها می باشد. همچنین ضمن تمدید قرارداد اجاره، اجاره بها به میزان ناچیزی (حداکثر تا 3 درصد) افزایش می یابد.

پ.ن: در صورت بروز هرگونه مشکلی از سوی مستأجر، مستأجر موظف است تا پایان قرارداد در آن ملک زندگی کند.

 • Sublet

در این روش، شخص متقاضی، خانه را برای بازه کوتاه مدت یک یا دو ماهه از مستأجر قبلی، اجاره می کند. این منازل و خانه ها که عموما به صورت مبله شده به افراد متقاضی تحویل داده می شود می تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان دارای اقامت کوتاه مدت باشد.

 • Lease transfer

طبق این روش و این قرارداد، در صورت جابجایی، مستأجر می تواند قرارداد اجاره خانه را تا پایان مهلت، به شخص دیگری انتقال دهد.

.

انواع رهن آپارتمان در کانادا

 • اجاره رسمی

برای بازه یک ساله، فرد متقاضی می تواند از طریق یک دلال ملکی برای اجاره اقدام کند.

 • اجاره خصوصی

در صورت داشتن توان مالی کافی برای بازه ای طولانی و یا کوتاه، امکان رهن خصوصی خانه و ملک وجود دارد.

 • اجاره کوتاه مدت

بدون ارائه گزارش مالی و شغلی، اجاره خانه و آپارتمان در بازه کوتاه مدت را برای متقاضی فراهم می کند.

اجاره کوتاه مدت، گزینه ی مناسب برای دانشجویان و افراد با ویزای تحصیلی کانادا است.

مزایای رهن آپارتمان در کانادا
 • روش مناسبی که امکان ورود مهاجران به جامعه و زندگی بین شهروندان را مهیا می سازد
 • رهن خانه و آپارتمان در شهرهایی نزدیک به محل کار، تردد را برای متقاضیان راحت تر می کند.
 • گزینه ی به صرفه تر و ارزان تری نسبت به اقامت در هتل و اقامتگاه برای متقاضیان است
 • تحت کنترل داشتن محیط خانه، زندگی راخت تری برای افراد ایجاد می کند

روش های پیدا کردن خانه و آپارتمان در کانادا

 1. از طریق سایت های اجاره خانه در کانادا

از بهترین و راحت ترین روش ها برای رهن خانه و آپارتمان در کاناداست. شما می توانید با مراجعه به این وبسایت ها و مشاهده آگهی های درج شده برای اجاره، خانه مورد نظر خود را برای اقامت انتخاب کنید. چند نمونه از بهترین سایت ها را اینجا به شما معرفی می کنیم:

سایت مناسبی برای جستجوی خانه و آپارتمان جهت رهن و اجاره می باشد. همچنین این سایت بر اساس google Map کار می کند و شما با کمک فیلترهای این سایت و بسته به نیازهای خود (مشخص کردن شهر، منطقه، تعداد اتاق و …) می توانید خانه مناسب برای خود را پیدا کنید.

این سایت از دیگر سایت های مناسب برای اجاره خانه در کانادا برای تازه واردین است؛ می توانید با انتخاب کردن شهر مورد نظر، مکان و خانه مناسب برای اقامت را پیدا نمایند.

این سایت یکی از مراکز آنلاین می باشد که در آن آگهی های تجاری (برای خرید و فروش اتومبیل، اجاره خانه و آپارتمان) به صورت رایگان درج شده و افراد می توانند با مراجعه به این سایت خانه مورد نظر خود را رهن کنند. لازم به ذکر است که این سایت بیشتر در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

این سایت بیشتر در کانادا مورد استفاده قرا می گیرد.

این سایت به افراد تازه وارد که قصد رهن آپارتمان و یا خانه در کانادا، نقل مکان به شهر دیگر و یا حتی کسانی که بخواهند خانه خود را اجاره دهند، کمک می کند تا در محله مورد نظر و با هزینه به صرفه، آپارتمان مورد نظر خود را پیدا کنند.