کمتر کسی در دنیا است که با انیمیشن های والت دیزنی، به خصوص پرنسس ها تو بچگی خاطره نداشته باشد. البته که این انیمیشن ها فقط مختص به بچه ها نبوده و نیست و در واقع نقطه عطف دنیای کودکان با پدر مادرهاست.

حالا والت دیزنی با ساختن مجموعه های دیزنی لند در سراسر دنیا این امکان را در اختیار همه قرار داده تا شما با هر سنی وارد دنیای کارتون ها و حداقل برای چند ساعت از دنیای واقعی دور شوید.

در واقع مهم نیست شما چند سالتان است یا فرزندی دارید یا نه !

سفر به دیزنی لند پاریس (Disneyland Paris) اتفاقی است که نباید آن را از دست بدهید و خب بهتر است که درباره تفریحات و جاهای مختلف و خوشمزه جاتش بدانید تا برای مدت کوتاهی که در این سرزمین رؤیایی هستید بتوانید بهترین برنامه ریزی را داشته باشید.

.

دیزنی لند پاریس از مشهورترین مراکز تفریحی در شرق پاریس است:

دیزنی لند پارک (Disneyland Park) پارک اصلی این مجموعه است، دومین پارک این مجموعه هم با نام پارک استودیو والت دیزنی (Walt Disney Studios Park) شناخته می شود.

لازم به ذکر است که دیزنی لند پاریس، تنها پارک خارج از ایالات متحده است که کاملا متعلق به شرکت والت دیزنی است.

  • پارک قلعه یا پارک یا پارک دیزنی لند The Castle Theme Park

یکی از پارک های دیزنی لند پاریس که به شکل یک قلعه ساخته شده است و به دلیل شباهت زیادش به قلعه کارتون زیبای خفته، از محبوب ترین جاهای دیدنی است.

پ.ن: هر جا که از اسم پارک دیزنی لند پاریس استفاده می شود منظور همین قلعه است.

  • پارک استودیو والت دیزنی Walt Disney Studio Park

این پارک استودیو در واقع نسخه کوچکتری از استودیوی هالیوودی دیزنی است. جاذبه های خودش را دارد اما نسبت به پارک دیزنی لند طرفداران کمتری دارد.

  • دهکده دیزنی

منطقه نسبتا کوچک با مراکز خرید متنوع و رستوران است.

  • هتل

به طور کلی شش هتل در منطقه پارک و دو هتل خارج از محدوده و با فاصله کمی از هم قرار گرفته است.

7 مکان در دیزنی لند پاریس که حتما باید ببینیم:

  • راه آهن کوهستان بزرگ (Big Thunder Mountain Railroad)

نوعی ترن هوایی که برای تمام سنین طراحی شده و مسافران خود را راهی یک ماجراجویی هیجان انگیز در اعماق کوهی اسرارآمیز می کند.

چرا هیجان انگیز ؟؟ مسیری پر پیچ و تاب ، رودخانه های خروشان، صداهای ترسناک و قطاری که از حرکت نمی ایستد …

  • فانتوم مانور (Phantom Manor)

از دیگر جاذبه های دیزنی لند پاریس این خانه تسخیر شده و ترسناک است که خط داستانی این خانه با دیگر اتاق فرارهایی که تا به حال دیدید متفاوت و هیجان انگیزتر است. پس اگر سرتان برای قصه های ترسناک درد می کند و اهل ماجراجویی های پرهیجان هستید؛ باید حتما امتحانش کنید.

  • سفیدبرفی و هفت کوتوله (Blanche-Neige et les Sept Nains)

سفر به دنیای سفیدبرفی، گذر از جنگل تاریک و از بین بردن ملکه بدجنس این بار به عهده شما و هفت کوتوله خواهد بود. پس این ماجراجویی ترسناک و هیجان انگیز را به هیچ وجه از دست ندهید!

  • قلعه زیبای خفته (Sleeping Beauty Castle)

شاد لازم باشد قبل از اینکه از این مکان بازدید کنید، یک بار دیگر این کارتون را با دقت بیشتری نگاه کنید تا از لحظه به لحظه ی این ماجراجویی لذت ببرید.

این قلعه دارای دو بخش است: یک بخش حالت سیاه چاله دارد که اژدهای قصه در آن قرار گرفته و بخش دیگر بالکن است که شیشه های آن با نقاشی های زیبای کارتون زیبای خفته به طرز باشکوهی رنگ آمیزی شده است. همچنین در این بخش تعدادی فروشگاه کوچک برای خرید زیورآلات و هدایا وجود دارد.

  • ادونچرلند (Adventureland)

این سرزمین با الهام از جنگل های آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی توسط شرکت والت دیزنی طراحی شده است. ادونچر دیزنی لند پاریس از لحاظ جغرافیایی کمی با دیزنی لندهای آمریکا متفاوت است و بیشتر برگرفته از مناطق هند و مراکش است.

برای داشتن همچین تجربه ی هیجان انگیزی می توانید در تور فرانسه هوگوتراول ثبت نام کنید.