ممکن است در گشت و گذار خود با فروشگاه هایی به نام آوت لت رو به رو شده باشید و برایتان این سؤال به وجود آمده باشد که تفاوت این فروشگاه با بقیه فروشگاه ها چیست و چه مدل اجناسی در آن به فروش می رود؟

در واقع آوت لت ها شامل فروشگاه هایی می شود که به صورت فیزیکی، محصولات را با قیمت های پایین تر یا با تخفیف می فروشند. ویژگی آوت لت ها و وجه تمایز آنها با فر وشگاه های عادی این است که اجناس و کالاهایی مثل لباس، لوازم آرایش، کیف و کفش مستقیما از تولید به فروش می رسند.

از دلایل ارزان بودن آوت لت ها:

  • فروش کالاهای ترخیصی یکی از اصلی ترین دلایل حضور پررنگ آوت لت ها بیش از گذشته است. در هر برند، محصولات به آن صورت که باید و شاید فروش نمی رود و امن ترین راه برای سود بردن از آن کالا، قرار دادنش در فروشگاه های آوت لت است. از مد افتادن یک کالا و یا فصلی بودن آن از جمله دلایلی است که سبب می شود آن محصول از سایر فروشگاه ها راهی آوت لت شود.
  • خط تولیدی یک کارخانه همیشه محصولات 100 درصد سالم تولید نمی کند؛ به طور مثال ممکن است هنگام درج برچسب سایز، دستورالعل شستشو یا جای زیپ، اشتباهی رخ دهد. در این صورت آن برند برای حفظ آبرویش در عموم، آن محصول را فقط در فروشگاه های آوت لت می فروشد. این مسئله هم از دلایلی است که برندهای مطرحی مثل NIKE، H&M و … آوت لت دارند.
  • عرضه بیش از حد یک کالا ممکن است منجر به بازگشت آن کالا به انبار شود و در نتیجه چون هزینه نگهداری و انبار کردن محصولات هزینه بر است، برخی برندها ترجیح می دهند آن محصول را با قیمت پایین تر در آوت لت ها به فروش برسانند.
  • برخی از کالاها مانند مواد آرایشی و بهداشتی و مواد خوراکی، تاریخ انقضا دارند. بنابراین این گونه محصولات پیش از اینکه به تاریخ انقضایش برسد، در آوت لت ها با تخفیف فروخته می شود.
  • گاهی اوقات یک برند به دلایل متعددی یک یا چند خط تولیدی را به آوت لت ها اختصاص می دهد. ممکن است این محصولات از نظر کیفیت، کمی پایین تر از محصولات عادی آن کمپانی باشند، اما قیمتشان مناسب تر است. معمولا این محصولات را در آوت لت فکتوری می فروشند.

آوت لت های معروف کانادا

  • Vaughan Mills

آوت لوت محبوب تورنتویی ها به خصوص آنهایی که در شمال این شهر زندگی می کنند. یک مال بزرگ با بیش از 200 فروشگاه که از شهر تورنتو حدود 40 دقیقه فاصله دارد.

  • Heartland Town Centre

این مال در میسی ساگا یکی از اصلی ترین مراکز خرید اهالی تورنتوست. چراکه مجموعه متنوعی از محصولات شامل لباس، فشن تا وسایل خانه، دکوراسیون و محصولات الکتریکی را در بر می گیرد.

  • Toronto Premium Outlets

اگر 45 دقیقه از شهر تورنتو به سمت غرب رانندگی کنید، می توانید به این آوت لت برسید.

  • Orfus Road Outlets

شامل بیش از 70 فروشگاه آوت لت که هر کدام جداگانه فعالیت می کند. این مجموعه فروشگاهی در نورث یورک، شاید به اندازه دیگر آوت لت مال های اطراف تورنتو دیدنی نباشد، اما در عوض یکی از بهترین جاهایی است که در آن می توانید تخفیف های خوب پیدا کنید.

  • Dixie Outlet Mall

در غرب تورنتو بهشت فروشگاه هایی است که قیمت های ارزان دارند. اینجا با شهر تورنتو نیم ساعت فاصله دارد.

اگر شما همراهان هوگوتراول مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید، با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما با دید بازتر و اطلاعات کامل و مطمئن پروسه مهاجرتی خود را استارت بزنید.