سوالات متداول تحصیل در ایتالیا

سوالات متداول تحصیل در ایتالیا

 

آیا وزارت علوم ایران دانشگاه های ایتالیا را تایید می کند؟

دانشگاه های ایتالیا از اعتبار جهانی بالایی برخوردارند و دانشگاه های این کشور در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران وجود دارند. بنابراین فارغ التحصیلان دانشگاه های ایتالیا این شانس را دارند که در بهترین مراکز دولتی ایتالیا مشغول به کار شوند.

آیا کشور ایتالیا برای تحصیل امن است؟

با توجه به اینکه سالانه گردشگران بسیاری به کشور ایتالیا می آیند و همین موضوع باعث شده که این کشور مقداری ناامن شود اما با این حال کشور ایتالیا در فهرست امن ترین کشورهای دنیا قرار می گیرد. بنابراین دانشجویان این امکان را دارند که در امنیت کامل در این کشور به تحصیل خود ادامه دهند.

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور ایتالیا چه شرایطی دارد؟

دانشگاه های ایتالیا مقاطع مختلفی را تدریس می کنند که یکی از با اهمیت ترین آن ها مقطع تحصیلی فوق لیسانس است. این دوره‌ی تحصیلی بین ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد. کلیه مدارک تحصیلی در مقطع فوق لیسانس دانشگاه ایتالیا می بایست در زمان تعیین شده کلیه مدارک لازم را به دانشگاه مورد نظر بفرستند.

ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور ایتالیا چه شرایطی دارد؟

دانشگاه های کشور ایتالیا در مقطع دکتری به رزومه ای قوی نیاز دارد. این روزمه‌ی تحصیلی اگر که با مقاله ای بسیار پربار همراه شود، تاثیر به سزایی خواهد داشت. دوره های تحصیلی مقطع دکتری به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی برگزار می شوند و به همین دلیل دانشجویان این مقطع می بایست به هر دو زبان مسلط باشند.

 

سوالات متداول تحصیل در ایتالیا.

دربارهحمید پناه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *