کبک کجاست؟

کبک کجاست؟

استان کبک استانی فرانسوی زبان در کشور کانادا است که مرکز آن شهر کِبِک سیتی و بزرگترین شهر آن مونترال می باشد. این استان تنها استان کانادا است که جمعیت آن بیشتر فرانسوی زبان هستند و همچین تنها استان کانادا می باشد که فرانسه زبان رسمی آن در سطح استانی و وسیع ترین استان کشور کانادا است.

کبک از لحاظ جغرافیایی وسیع ترین و از لحاظ جمعیتی دومین استان در کشور کانادا بعد از اونتاریو محسوب می شود. این استان بخش فرانسوی زبان کشور کانادا است. کبک بزرگترین استان کانادا و دارای جمعیتی بسیار کم است که بیش از ۹۰٪ آن جزء کانادا است.

این استان از نظر آب و هوایی چهار فصل را تجربه می کند. بهار آرام و کوتاه، تابستان اغلب مرطوب و گرم، زمستان طولانی و پر برف و پاییز رنگارنگ و سرد را دارا است. دوره برفی و سرد در مونترال (بخش جنوبی) ۴ ماه و در رادیسون (بخش شمالی) ۶ ماه طول می کشد. میانگین بارش برف در زمستان ها معادل هلسینکی، روسیه و اسلو می باشد. شهرهایی که به صورت شبه جزیره‌ای یا ساحلی در استان کبک قرار دارند دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی هستند که سبب ایجاد زمستان های مطلوب و تابستان های خنک می شود. علاوه بر این روز ها در شهرهای كوهستانی کوتاه هستند.

 

تحصیل در استان کبک، کبک کجاست؟ کبک کجاست؟

دربارهحمید پناه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *