پول مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

پول مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

بسیاری از افرادی که تصمیم به مهاجرت به کشور کانادا را دارند با این پرسش مواجه می شوند که با چه مقدار پول می توان به این کشور مهاجرت کرد و هزینه‌ی مهاجرت به کشور کانادا چقدر است؟ در این مقاله به طور دقیق تمامی هزینه هایی که پیش از مهاجرت به کانادا و یا بعد از آن می بایست پرداخت شود را بررسی می کنیم.

هزینه مهاجرت به کشور کانادا

طبق گزارش‌های بین‌المللی، کانادا یکی از پرطرفدار ترین کشورها برای مهاجرت با بیشترین میزان اعتبار در جهان است و این کشور امنیت و مدرن بودن و کیفیت بالای زندگی در جامعه‌ای چند فرهنگی را با هزینه زندگی مقرون به ‌صرفه به افراد عرضه می‌کند.

در این مقاله می خوایم هزینه های مهاجرت به کانادا را بررسی کنیم . جهت مهاجرت به کشور کانادا علاوه بر هزینه های خرید بلیط ، معاینات پزشکی کانادا ، هزینه های مورد نیاز برای امرار معاش در این کشور و پرداخت هزینه وکیل مهاجرت به کانادا  می بایست با هزینه مهاجرت به این کشور از راه های مختلف  آشنا شوید.

هزینه مهاجرت به کانادا به روش اکسپرس اینتری

هزینه مهاجرت به کانادا به روش اکسپرس اینتری اینگونه است که ۵۰ درصد مبلغ هنگام بستن قرارداد از فرد دریافت می شود. پس از آمدن شماره پرونده فرد (Filing Number) از اداره مهاجرت این کشور،  ۲۵ درصد باقی مانده را دریافت می کنید و ۲۵ درصد آخر در انتهای کار وقتی که ویزای کار کانادا صادر شد و مهر انواع ویزای کانادا بر گذرنامه شخص خورد دریافت می شود.

انواع هزینه های لازمهزینه به دلار کانادا
هزینه‌ی درخواست مهاجرت اکونومی۱۳۲۵ (۸۲۵ دلار برای هزینه‌ی رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار برای حق اقامت دائم)
هزینه‌ی درخواست مهاجرت اکونومی (بدون در نظر گرفتن هزینه حق اقامت دائم کانادا)۸۲۵
هزینه‌ی ثبت درخواست همراه با همسر و یا شریک حقوقی۱۳۲۵ (۸۲۵ دلار برای هزینه‌ی رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار برای حق اقامت دائم)
هزینه‌ی درخواست برای همسر یا شریک حقوقی (بدون در نظر گرفتن هزینه حق شهروندی دائم کانادا)۸۲۵
هزینه درخواست همراه با یک کودک غیر مستقل – برای هر فرزند۲۲۵

پول مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کشور کانادا از راه خود اشتغالی

در شیوه مهاجرت به کانادا از راه خود اشتغالی، توانایی شخص می بایست به دولت کانادا و افسر مهاجرت ثابت شود که آیا فرد در ایران فعالیت های هنری، فرهنگی، یا ورزشی داشته است که در این صورت می بایست کار های بسیاری روی پرونده انجام شود و اهداف معینی برای ادامه زندگی در کشور کانادا مشخص شود.

این روال، روال پیچیده‌ای است که می بایست توسط وکیل های متخصص و کارشناس انجام شود تا تمامی جوانب پرونده به درستی بررسی شود و موفقیت در این پرونده حاصل شود. به همین خاطرهزینه این نوع از مهاجرت نسبت به طریق مهاجرت به کانادا از راه کار بیش تر است و طبق شرایط درخواست کننده تعیین می شود.

هزینه های مهاجرت اقتصادی

پرستاران و مراقبان

کلاس اکسپرینس کانادایی

مهاجرت پایلت آتلانتیک

کارکنان ماهر فدرال

کارکنان ماهر منتخب کبک

تجارت های مهارتی فدرال

نامزد های استانی

ورود سریع (اکسپرس اِنتری)

انواع هزینه های لازمهزینه به دلار کانادا
هزینه‌ی درخواست مهاجرت اکونومی۱۳۲۵ (۸۲۵ دلار برای هزینه‌ی رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار برای حق اقامت دائم)
هزینه‌ی درخواست مهاجرت اکونومی (بدون در نظر گرفتن هزینه حق اقامت دائم کانادا)۸۲۵
هزینه‌ی ثبت درخواست همراه با همسر و یا شریک حقوقی۱۳۲۵ (۸۲۵ دلار برای هزینه‌ی رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار برای حق اقامت دائم)
هزینه‌ی درخواست برای همسر یا شریک حقوقی (بدون در نظر گرفتن هزینه حق شهروندی دائم کانادا)۸۲۵
هزینه درخواست همراه با یک کودک غیر مستقل – برای هر فرزند۲۲۵

هزینه مهاجرت به کشور کانادا از راه ویزای توریستی

در ادامه‌ی مقاله به بررسی هزینه های ویزای توریستی کانادا می پردازیم.

انواع هزینه های لازمهزینه به دلار کانادا
هزینه‌ی درخواست ویزای مولتی کانادا (شامل ویزای سوپر) ، برای هر فرد. (ویزای اقامت موقت جهت رفت و آمد یک یا چند باره توسط شخص)۱۰۰
هزینه‌ی درخواست ویزای بازدیدکنندگان– برای ۵ نفر یا بیشتر (ویزای اقامت موقت جهت رفت و آمد یک یا چند باره توسط شخص)       جهت واجد شرایط بودن برای این مورد، شما و خانواده می بایست به طور هم زمان برای این موضوع اقدام کنید و فرزندان شما می بایست کمتر از ۲۲ سال سن داشته باشند.۵۰۰
افزایش زمان اقامت برای بازدیدکنندگان– به ازای هر فرد۱۰۰
بازگرداندن وضعیت خود به بازدیدکننده (هزینه درخواست الزامی نیست)۲۰۰

پول مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

هزینه صدور اجازه پرواز الکترونیکی

 هزینه‌ی مربوط به اخذ الکترونیکی اجازه پرواز برای کانادا معادل ۷ دلار کانادا است.

هزینهی مهاجرت به کانادا از راه ویزای تحصیلی

این راه هزینه کمتری نسبت به ویزای خود اشتغالی یا ویزای کار دارد و بر اساس شرایط دانشجو در نظر گرفته می شود. نحوه پرداخت اینگونه است که، نیمی از مبلغ هنگام تایید پذیرش Admission دانشگاه، و نیم دیگر آن در زمان اخذ ویزا دریافت خواهد شد.

جدول هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی کانادا

انواع هزینه های لازمهزینه به دلار کانادا
هزینه درخواست صدور ویزای تحصیلی کانادا – به ازای هر فرد ( شامل تقاضای افزایش مدت زمان تحصیل )۱۵۰
بازگرداندن وضعیت خود به یک دانشجو۳۵۰ (هزینه بازگرداندن وضعیت ۲۰۰ دلار و هزینه‌ی مجوز تحصیلی جدید ۱۵۰ دلار است)

هزینه مهاجرت به کشور کانادا از راه اسپانسرشیپ

هزینه مهاجرت به کشور کانادا از راه اسپانسرشیپ، به خاطر پیچیدگی ها و گستردگی شرایط پرونده می تواند بسیار متغیر باشد. این هزینه بستگی به  نوع اسپانسرشیپ که آیا از راه همسر، فرزند یا والدین تامین می شود، دارد و بر اساس پیچیدگی های پرونده ممکن است هزینه وکیل مهاجرتی بیشتر و یا کمتر شود.

هزینه های پشتیبانی مالی از خانواده در کشورکانادا

طرح های اسپانسرینگ خانواده به اشخاص که شهروند یا مقیم دائم کانادا کمک می کند تا با پشتیبانی مالی خود بتوانند در کانادا دورهمی خانوادگی داشته باشند. سه نوع هزینه مربوط به پشتیبانی مالی خانواده وجود دارد.

اسپانسرینگ کودکان تحت سرپرستی و دیگر بستگان

نوع هزینه مورد نیازهزینه به دلار کانادا
پشتیبانی مالی یکی از بستگان که ۲۲ سال یا بیشتر سن داشته باشند۱۰۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار جهت هزینه اقامت دائم)
پشتیبانی مالی یکی از بستگان که ۲۲ سال یا بیشتر سن داشته باشد (بدون در نظر گرفتن حق اقامت دائم)۵۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده)
پشتیبانی مالی از یک فرزند وابسته یا فرزندخوانده – به ازای هر فرزند۱۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده)
پشتیبانی مالی از یکی از بستگان که کمتر از ۲۲ سال سن دارد و یا فرزند وابسته به شما نیست۶۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار جهت هزینه اقامت دائم)
پشتیبانی مالی از یکی از بستگان که کمتر از ۲۲ سال سن دارد و یا فرزند وابسته به شما نیست (بدون حق اقامت دائم کانادا )۱۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده)
پشتیبانی مالی خود و همسر یا شریک حقوقی یکی از بستگان۱۰۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار جهت هزینه اقامت دائم)
پشتیبانی مالی خود و همسر یا شریک حقوقی یکی از بستگان (بدون هزینه حق اقامت دائمی)۵۵۰

هزینه سوپر ویزای کانادا

نوع هزینه مورد نیازهزینه به دلار کانادا
پشتیبانی مالی پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ۱۰۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار جهت هزینه اقامت دائم)
پشتیبانی مالی پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ (بدون هزینه حق اقامت دائم)۵۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده)
پشتیبانی مالی همسر یا شریک حقوقی والدین یا پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگ شما۱۰۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار جهت هزینه اقامت دائم)
پشتیبانی مالی همسر یا شریک حقوقی والدین یا پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگ شما (بدون هزینه حق اقامت دائم)۵۵۰
پشتیبانی مالی کودک وابسته والدین یا پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگ – به ازای هر فرزند۱۵۰

هزینه حمایت مالی همسر

نوع هزینه مورد نیازهزینه به دلار کانادا
پشتیبانی مالی اسپانسرشیپ۱۰۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده و ۵۰۰ دلار جهت هزینه اقامت دائم)
پشتیبانی مالی همسر و یا شریک حقوقی (بدون در نظر گرفتن هزینه حق اقامت دائم)۵۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۴۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده)
هزینه پشتیبانی مالی کودک وابسته – به ازای هر فرد۱۵۰ (۷۵ دلار جهت اسپانسرینگ، ۷۵ دلار جهت رسیدگی به پرونده)
هزینه پشتیبانی مالی شامل هرگونه کودک وابسته – به ازای هر فرد (شما می توانید هر کودک وابسته به همسر یا شریک حقوقیتان را در فرم درخواست ثبت کنید)۱۵۰

پول مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کشور کانادا از راه پناهندگی

کارشناسان این هوگو تراول بر این باورند که متاسفانه بیشتر مردم ایران به دنبال پناهندگی کشور کانادا هستند و در این میان افرادی سود جو هستند که با دریافت مبالغ هنگفتی به شما وعده‌ی پناهندگی کانادا را می دهند. خواهشمندیم فریب این افراد فرصت طلب را نخورید و درعوض سعی کنید تا از راه های دیگری به کانادا مهاجرت کنید.

هزینه های بیومتریک مربوط به مهاجرت به کشور کانادا

اگر کنسولگری کشور کانادا از شما درخواست کند که مشخصات بیومتریک خود را نیز ثبت کنید، می بایست هزینه ای جهت این کار پرداخت شود. این هزینه، هزینه ثبت تصویر دیجیتال و هزینه ثبت اثر تمامی انگشتان را شامل می شود. در ضمن، اگر درخواست خود را در یک مرکز درخواست ویزای رسمی (VAC) ثبت کرده اید، هزینه خدمات این مراکز نیز اضافه خواهد شد که شامل موارد ذکر شده زیر می شود:

 • بررسی این مسئله که درخواست شما کامل شده است
 • ارسال پرونده‌ی درخواست شما به مرکز ویزا
 • فرستادن گذرنامه ها و مراقبت از اسناد در طی روند و تا اداره‌ی ویزا
 • پیگیری های مربوط به درخواست افراد که به شیوه آنلاین ثبت شده اند

نوع هزینه مورد نیازهزینه به دلار کانادا
هزینه های بیومتریک کانادا به ازای هر فرد۸۵
هزینه های بیومتریک کانادا برای خانواده های دو نفره و یا بیشتر۱۷۰
هزینه های بیومتریک کانادا برای گروه های سه نفره و یا هنرمندان اجرا۲۵۵

هزینه اولیه زندگی در کشور کانادا

هزینه اجاره‌ی منزل  به مدت یک ماه معمولاً بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار کانادا است . این هزینه بستگی به شهر مورد نظر، خرید خانه در این کشور، مساحت خانه و تعداد اعضای خانوار دارد. هزینه ی زندگی در کانادا هم نسبت به اینکه شخص قصد خرید ماشین در این کشور داشته باشد و یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده کند تغییر می کند و برای هر ماه بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است.

هزینه های دولتی برای مهاجرت به کشور کانادا

این هزینه ها هنگام فرستادن پرونده به اداره‌ی مهاجرت دریافت می شود. هزینه آن برای هر نوع پرونده مهاجرتی یا ویزا متفاوت و عموماً تا ۱۰۰۰ دلار کانادا برای هر شخص است. هزینه کودکان معمولاً نصف هزینه بزرگسالان است.

دربارهحمید پناه

نظر (01)

 1. To whom it may concern,
  .
  I hope you are well. I just wanted to reach out to check If you are interested to exchange Dofollow Backlinks with our website. Currently, our domain has DA-30/PA-70. If you want to climb up to the top of Google Search, acquiring high-quality backlinks is a foolproof way to accelerate your progress. So if you are interested let me know for further discussion.
  .
  Our Website: https://m.cheapestdigitalbooks.com
  .
  Kind regards,
  Richard C. Willis
  Cheapest Digital Books
  [email protected]

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *