۸ شغل برتر در کانادا در سال ۲۰۲۰

در این مقاله قصد داریم شما را با ۸ شغل برتر در کانادا در سال 2020 آشنا کنیم. دولت فدرال کانادا قصد دارد تا نزدیک به یک میلیون مهاجر در طول سه سال آینده را بپذیرد. به همین جهت سیاستگذاریهای دقیقی برای این منظور در بازار کار کانادا صورت گرفته است. 

۱. مسئول فروش


یک نماینده فروش خوب می تواند در راستای موفقیت  کسب و کار کمک بزرگی محسوب شود، به همین دلیل است که این افراد بخش مهمی از کارگران ماهر مورد تقاضا در کانادا هستند که بیش از ۸٫۵۰۰ جای خالی در بانک کار دارند. دقت داشته باشید که منظور از این مسوول فروش ، افرادی است که در رده بالای سیستم فروش قرار دارند . حقوق پایه برای این شغل نزدیک به ۶۴٫۰۰۰ دلار است که معمولا با مشوق های کمیسیون تکمیل می شود.

• محدوده حقوق: ۵۲٫۰۰۰ تا ۶۴٫۰۰۰ دلار
• ۸٫۶۳۲ جای خالی در بانک مشاغل

کد NOCشرح شغل
۶۲۱۱سوپروایز بخش فروش خرده فروشی
۶۲۲۱متخصص فروش – عمده فروشی
۶۲۲۲متخصصین خرید عمده و خرده
۶۲۳۱عوامل و کارگزاران بیمه
۶۲۳۲عوامل و مشاوران املاک
۶۲۳۵متخصصین تامین اعتبارات/ وام /سرمایگذاری
۲. حسابدار

اهمیت یک حسابدار خصوصا در بیزنسهای بزرگ بسیار مهم بوده، به همین دلیل است که این شغل دومین مقام کارمند ماهر در کانادا است. بخش مهمی از این نقش مشاوره به مشتریان در مورد تطابق مالیات است، اما به طور کلی وظیفه این افراد، کمک به کسب و کارها و افراد برای مدیرت  امور مالی است. حسابدار حرفه ای (CPA) همیشه سابقه قوی اشتغال پایدار در کانادا داشته و این انتظار می رود که این روند ادامه یابد.
• محدوده حقوق: ۶۳٫۰۰۰ تا ۷۵٫۰۰۰ دلار
• ۷۲۰ جای خالی دربانک مشاغل

کد NOCشرح شغل
۰۱۱۱مدیران مالی
۱۱۱۱حسابرسان مالی و حسابداران
۳. مهندس مدیر پروژه


کانادا دارای شاخص های مهمی است از جمله بازار مسکن و برنامه ریزی دولت و اجرای چندین پروژه زیربنایی، که باعث می شود مهندسین مدیر پروژه از اهمیت بالایی برخوردار باشند.
• محدوده حقوق: ۷۴،۰۰۰ تا ۹۲،۰۰۰ دلار
• ۴۷ جای خالی دربانک مشاغل

کد NOCشرح شغل
۰۲۱۱مدیران مهندسی
۴. تحلیلگر کسب و کار (Business Analyst)


یک تحلیلگر تجاری به طور مداوم به دنبال راه هایی برای ایجاد یک کسب و کار هموار و کارآمد می باشد، به این معنی است که این افراد می بایست تبهر درطیف وسیعی از مهارت های فن آوری و توجه به امور مالی داشته باشند. بیزنس های بزرگتر ممکن است چندین تحلیلگر را برای مناطق مختلف کسب و کار خود بکار گیرند.
• محدوده حقوق: ۷۳٫۰۰۰ تا ۸۷٫۰۰۰ دلار
• ۱۰۸۰ جای خالی دربانک مشاغل

کد NOCشرح شغل
۱۱۲۲مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت کسب و کار
۲۱۷۱تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
۴۱۶۲اقتصاددانان و پژوهشگران و تحلیلگران سیاست اقتصادی
۴۱۶۳متخصصین توسعه کسب و کار و پژوهشگران و مشاوران بازاریابی
۵. مدیر پروژه فناوری اطلاعات (IT)


بدون شک می توان گفت که یک مدیر پروژه فناوری اطلاعات باید مهارت های فن آوری اطلاعات برجسته ای داشته باشد، اما این نقش هماهنگ کردن این مهارتها با توانایی مدیریت زمان، کارکنان و بودجه پروژه تکمیل می گردد.این مدیران مسئول تکمیل پروژه های پیچیده فناوری هستند که می توانند رشد و پیشرفت کسب و کار کمک کنند.

• محدوده حقوق: ۹۲٫۰۰۰ تا ۱۱۴٫۰۰۰ دلار
• ۱۹۸۹ جای خالی دربانک مشاغل

کد NOCشرح شغل
۰۲۱۳مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
۶. مدیر مالی


مدیران حسابداری مسئول حفظ مشتریان موجود یک بیزنس بوده و همیشه تلاش در پی یافتن مشتریان بالقوه جدید می باشند که حضور آنها باعث اهمیت مرکزی موفقیت بیزنس می گردد . آنها نقطه اصلی تماس شرکت در روابط تجاری با دیگر شرکتها و بیزنسها می باشند.
• محدوده حقوق:۷۵٫۰۰۰ تا ۹۲٫۰۰۰ دلار
• ۱۸۶ جای خالی دربانک مشاغل

کد NOCشرح شغل
۰۱۲۵سایر مدیران خدمات کسب و کار
۰۶۰۱مدیران فروش شرکت ها
۷. مهندسین نرم افزار

از برنامه کاربردی هوشمندانه بر روی گوشی هوشمند خود تا برنامه های کامپیوتری مهم، مهندسین نرم افزار خوب همواره بخش مهمی از توسعه نرم افزاری بیزنسها محسوب می شوند. در حال حاضر طیف وسیعی از صنایع وابسته به نرم افزارها هستند، این به این معنی است که دیگر تنها شرکت های فن آوری نیستند که در حال ساخت برنامه های کاربردی و نرم افزارهای جدید می باشند.
• محدوده حقوق: ۸۳٫۰۰۰ تا ۹۹٫۰۰۰ دلار
• ۲۶۷ جای خالی دربانک مشاغل

کد NOCشرح شغل
۲۱۷۳مهندسان نرم افزار و طراحان
۸. متخصصین منابع انسانی و استخدام


جایی که اقتصاد در حال رشد است و بازار کار سالم است، متخصصین استخدام متبهر جهت برآرود نیازهای استخدامی و به کارگیری کارمندان قوی از اهمیت بیشتری برخوردارند. شرکت و بیزنسها در سراسر کانادا در حال گسترش بوده، به این معنی که به کارمندان جدید نیاز دارند، و متخصصین استخدام اطمینان حاصل می کنند که شرکت فردی را که نیاز دارد پیدا می کند.
• محدوده حقوق: ۵۹٫۰۰۰ تا ۷۱٫۰۰۰ دلار
• ۸۹ فرصت شغلی دربانک مشاغل    hogo

کد NOCشرح شغل
۱۲۲۳متخصصین منابع انسانی و  استخدام
دربارهحمید پناه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *