مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

از انواع روش‌های اخذ ویزا برای اقامت در کشور کانادا می‌تونم به ویزای توریستی، سرمایه‌گذاری، ازدواج و کار اشاره کنم. این روزها مهاجرت به کشورکانادا از طریق اخذ ویزای اسکیل وورکر کانادا و ویزای مولتیپل طرفداران زیادی پیدا کرده که با هم به بررسی آنها می‌پردازیم.

اقتصاد خوب کشور کانادا و نیاز این کشور به نیروی متخصص، ویزای اسکیل وورکر ( Skill worker ) را به روشی محبوب مخصوصا بین هم وطنانمان تبدیل کرده است. بسیاری افراد اقدام به دریافت ویزای اسکیل وورکر کرده و پس از گذشت مدت زمان مشخصی می‌تونن اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنن.

دولت کانادا برخی رشته‌ها را ارزشمند معرفی کرده و درصدد جذب نیروی انسانی در این رشته‌‌ها است. در صورت مطابقت رشته تحصیلی شما و رشته‌های معرفی شده توسط این کشور و به شرط داشتن سابقه کاری مرتبط و بیمه، می‌تونین وارد کشور کانادا بشین و طبق قانون این کشور همزمان با ورودتون اقامت دائم خود و خوانواده‌تون را دریافت کنین. اگر به این طریق وارد خاک کانادا می‌شین در ابتدا منتظر برگزاری کلاس‌های رایگان آموزشی باشین. جالبه بدونین که مهاجرانی که موفق به اخذ ویزای اسکیل وورکر ( یا اکسپرس اینتری ) شدن پس از سه سال اقامت پیوسته در خاک این کشور، می‌تونن برای دریافت اقامت دائم اقدام کنن. ویزای اسکیل وورکر در دو نوع اسکیل وورکر کبک و اسکیل وورکر فدرال وجود داره که مهاجران برای کسب این ویزاها باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز در نظر گرفته شده برای ویزاهای مذکور را کسب کنن که از مهم‌ترین عوامل این امتیازات می‌تونیم به سن، تحصیلات، سوابق کاری، مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه و… اشاره کنیم. برای اطلاع دقیق از فهرست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا می‌تونین لیستی که تحت عنوان NOC هر ساله توسط وب سایت رسمی اکسپرس اینتری منتشر می‌شه را مطالعه کنین.

ویزای مولتیپل کانادا

برخلاف ویزای اسکیل وورکر، شما برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا نیاز به تمکن مالی و وضعیت مناسب حساب بانکی دارین. اگر قصد اخذ این نوع ویزا را دارین باید تراکنش‌های بالایی در گردش سه‌ماهه حساب بانکی خود داشته باشین و برگ‌های پاسپورتتون  مهر سفر‌های زیاد را در خود جا داده باشه.

دربارهحمید پناه

نظر (01)

  1. […] مخصوص والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ افرادی است که  اقامت دائم کانادا دارد. به عبارت دیگر دعوت کننده می‌بایست فرزند و یا نوه […]

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.