قوانین و مقررات استرداد بلیط هواپیما

– بر اساس قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ پرواز است.
– در صورت ابطال یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز بلیط خریداری شده شامل جریمه‌ی کنسلی نمی شود و در صورت انصراف مسافر ارائه‌ی بلیط/رسید مهر شده جهت پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.
– لازم به ذکر بدانید بلیط سیستمی؛ بلیطی است که تابع قانون هواپیمایی کشوری و با نرخ های شناور به فروش می‎رسد و قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است. در مورد بلیط‌ چارتری؛ بلیت‌های هستند که نرخ آن را آژانس های چارتر کننده تعیین می کند و استرداد آن بر اساس قوانین سازمان هواپیمایی نیست. همچنین قیمت بلیط کودک با بزرگسال آن برابر است.
– کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه برای هر ایرلاین متفاوت است و پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. به خاطر داشته باشید این مسئله در مورد پروازهای غیر قابل استرداد صادق نیست. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری) است.

دربارهحمید پناه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *