شهر تلاوی

شهر تلاوی یک شهر مرزی در مرز گرجستان با جمهوری آذربایجان است. این شهر شهری مهم در شرق کشور گرجستان و در استان کاختی می باشد. شهر تلاوی با داشتن بناهای باستانی همواره مورد توجه گردشگران زیادی بوده است. این شهر شهر کم جمعیتی است و تنها 20000 نفر جمعیت دارد.

درباره شهر تلاوی

تلاوی با داشتن باغهای انگور دارای صنعت شرابگیری از انگور بوده و بهمین خاطر از نظر تولیدات انگور تسینندلی و Napareuli و شراب سازی دارای اهمیت فراوانی است. اولین کارخانه شراب سازی از انگور در گرجستان در این شهر ساخته شده است همچنین این شهر دارای کارخانجات دیگری از قبیل کارخانجات پیله بازکنی، پوشاک، ابریشم بافی و کنسروسازی می باشد.

تلاوی از سال 1616 میلادی پایتخت پادشاهی کاختی می باشد. استان کاختی استانی است که نیمی از ان را کوه پوشانده است. تلاوی یک شهر بسیار زیبا و باستانی در دامنه رشته کوههای گومبوری است و بعنوان مرکز اداره جات و مرکز فرهنگی استان کاختی می باشد. برای رفتن از تفلیس به تلاوی یک جاده از شرق شهر تفلیس به این شهر وجود دارد که از گذرگاهی در دامنه کوههای گومبوری می گذرد.

بهترین فصل برای سفر به شهر تلاوی پائیز و ماه اکتبر است زیرا در این فصل جشن انگور چینی انجام می شود.

جاذبه های گردشگری شهر تلاوی

از آنجا که استان کاختی و تلاوی دارای تاکستان های انگور و باغات میوه هستند یکی از جاذبه های شهر تلاوی را باغات انگور آن می توان در نظر گرفت. چرا که هر ساله جشن فصل انگور چینی در این منطقه برگزار می شود که همراه با کارگاههای شراب گیری می تواند برای گردشگران پرجاذبه باشد.

بناهای باستانی : در قلب شهر ساختمانهای قدیمی زیادی با معماری شگفت انگیز هستند که یک جاذبه گردشگری برای این شهر می باشند. از بین اینها می توان مهمترینشان را نام برد :

1– دژ قدیمی : این قلعه دارای باروهای بلندی است که آن را احاطه کرده اند و تماشای آن خالی از لطف نیست.

2– برج استوانه ای : این برج جزو آثار باستانی مشهور در کشور گرجستان است.

3– کاخ پادشاه کاختی : در پشت دژ قدیمی قرار دارد که هم اکنون تبدیل به یک مرکز آموزشی بنام موسسه تربیت معلم شده است. این کاخ دارای چند موزه می باشد.

4- پارك ناديكواري : یکی دیگر از ديدني هاي اين شهر است.

برای بررسی سایت انگلیسی به سایت hogotravel.com مراجعه فرمایید.

https://hogotravel.com/tours/eco-tours/birdwatching/

https://hogotravel.com/tours/adventure-tours/cycling/

https://hogotravel.com/tours/eco-tours/desert/

https://hogotravel.com/tours/multi-country-tours/

https://hogotravel.com/tours/special-tours/spiritual/

https://hogotravel.com/tours/special-tours/women-only/

دربارهحمید پناه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *