کبک کجاست؟

استان کبک استانی فرانسوی زبان در کشور کانادا است که مرکز آن شهر کِبِک سیتی و بزرگترین شهر آن مونترال می باشد. این استان تنها استان کانادا است که جمعیت آن بیشتر فرانسوی زبان هستند و همچین تنها استان کانادا می باشد که فرانسه زبان رسمی آن در سطح استانی و وسیع ترین استان کشور کانادا است.

کبک از لحاظ جغرافیایی وسیع ترین و از لحاظ جمعیتی دومین استان در کشور کانادا بعد از اونتاریو محسوب می شود. این استان بخش فرانسوی زبان کشور کانادا است. کبک بزرگترین استان کانادا و دارای جمعیتی بسیار کم است که بیش از ۹۰٪ آن جزء کانادا است.

این استان از نظر آب و هوایی چهار فصل را تجربه می کند. بهار آرام و کوتاه، تابستان اغلب مرطوب و گرم، زمستان طولانی و پر برف و پاییز رنگارنگ و سرد را دارا است. دوره برفی و سرد در مونترال (بخش جنوبی) ۴ ماه و در رادیسون (بخش شمالی) ۶ ماه طول می کشد. میانگین بارش برف در زمستان ها معادل هلسینکی، روسیه و اسلو می باشد. شهرهایی که به صورت شبه جزیره‌ای یا ساحلی در استان کبک قرار دارند دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی هستند که سبب ایجاد زمستان های مطلوب و تابستان های خنک می شود. علاوه بر این روز ها در شهرهای كوهستانی کوتاه هستند.

 

تحصیل در استان کبک، کبک کجاست؟ کبک کجاست؟