ویزای کانادا

تفاوتی نمی‌کند که انگیزه شما از سفر به کانادا ، شرکت در همایش‌های علمی، دیدار اقوام و آشنایان، نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از جاذبه‌های گردشگری کانادا، تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های مطالعاتی باشد؛ در هر صورت جهت ورود به این کشور، به عنوان یک شهروند ایرانی ملزم به دریافت ویزای کانادا هستید. سیاست‌های جذب نیروی کار، شهروند و گردشگر کانادا، با وجود روابط نه‌چندان جالب دولت‌های ایران و کانادا باعث شده، همچنان این کشور به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری، تحصیلی و زندگی مطرح باشد. هوگو ۲۴ با داشتن سال ها تجربه در زمینه خدمات ویزای کانادا، مشاور و راهنمای شما جهت دریافت ویزای کانادا خواهد بود و بر این است تا اطلاعات جامع و کاملی برای شما در این زمینه فراهم آورد.

درباره کشور کانادا

کشوری با تنوع جغرافیایی که بر خلاف باور عمومی از آب و هوای کانادا، می‌توان گفت شرایط اقلیمی آن در نواحی مختلف به خصوص در نواحی جنوبی تفاوت فراوانی با تصویر ذهنی بسیاری از افراد دارد. تنوع آب و هوایی کانادا به گونه‌ای است که در برخی روزها دمای یک منقطه به ۲۵ درجه زیر صفر می‌رسد درحالیکه در همان روز دمای شهر دیگری به مثبت ۲۵ درجه سانتیگراد می رسد. با هر سلیقه و گرایشی، کانادا میزبان مناسبی برای شما خواهد بود.

در ادامه توضیحات کاملی درباره ویزای کانادا مانند: شرایط درخواست ویزا کانادا، انواع ویزای کانادا، ، هزینه، مدارک مورد نیاز و … را به تفصیل بیان خواهیم کرد تا اطلاعات مناسبی راجع به فرایند اخذ ویزای کانادا کسب کنید.

انواع ویزای کانادا

انواع مختلفی از ویزای کانادا وجود دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کند. ویزاهای متعددی چون ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای توریستی، و … وجود دارد که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزای کانادا همراه با توضیحات آن ارائه خواهیم داد. به طور کلی ویزای کانادا به دو دسته اصلی تقسیم بندی می‌شود::

 • ویزای موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

جهت ثبت درخواست و اخذ هر یک از این دو دسته، از دو روش می‌توان اقدام کرد. روش اول ثبت نام آنلاین ویزا و روش یگر مراجعه حضوری به سفارت کانادا جهت ارائه و تکمیل مدارک و پرکردن فرم ها در مکان سفارت کانادا که به آن اصطلاحاً Paper و یا Draft می گویند.

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران درخواست کنندگان ویزای کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا به اصطلاح بیومتریک به یکی از وَکهای دفاتر VFS موجود در کشورهای مجاور مراجعه کنند. گرچه به نقل از سایت رسمی سفارت کانادا هم اکنون بهترین روش برای درخواست ویزا کانادا، ثبت نام آنلاین ویزا است.

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا به گونه‌ای از ویزای کانادا گفته می‌شود که فرد طی زمان معین و محدود اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت. ویزای موقت کانادا را می‌توان به سه دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد:

 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای همراه کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا (یا (Visitor Visa همانگونه که از نامش پیداست برای اهداف توریستی صادر می‌شود. نکته جالب در رابطه با این ویزا این است که این ویزا در حال حاضر به عنوان ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام‌هایی نظیر ویزای پنج ساله‌ی کانادا نیز شناخته می شود نیز صادر می‌شود. در واقع بنابر اطلاعات مندرج در وبسایت رسمی سفارت کانادا به ماموران مهاجرت این کشور توصیه شده‌ که ویزای توریستی کانادا را تا در صورت امکان به شکل ویزای مولتی صادر کنند.

دارندگان ویزای مولتی کانادا می توانند تا زمان اعتبار ویزا- اعتبار ویزای مولتی تا زمان اعتبار پاسپورت است- هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک این کشور شوند و هر بار تا مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند. بعد از شش ماه کافی است یک بار ، حتی به مدت شش ساعت از مرز کانادا خارج شوند و دوباره به این کشور بازگردند تا اقامت آنها در کانادا به مدت شش ماه دیگر بلامانع باشد.

ویزای نرمال کانادا

اینگونه از ویزا نیازمند ارائه دوتنامه توسط خود متقاضی است و پروسه درخواست ویزای کانادا بر اساس روال مرسوم صورت خواهد گرفت. پس از تکمیل مدارک مورد نیاز که در همین صفحه به آن ها خواهیم پرداخت، هوگو ۲۴ مدارک شما را به دارالترجعه های مورد تایید خود ارسال و سپس اقدام به ثبت نام شما جهت دریافت ویزا به صورت آنلاین خواهد کرد.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا، نوعی ویزای توریستی  مخصوص والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ افرادی است که  اقامت دائم کانادا دارد. به عبارت دیگر دعوت کننده می‌بایست فرزند و یا نوه درخواست کننده باشد. میزان حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کشور کانادا نباید کمتر از ۲۴۰۰۰ دلار در سال باشد؛ مدارک اقامتی و برگه‌های ارزیابی وضعیت مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز می بایست حتماً ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود. همچنین دعوت کننده می بایست بیمه خدمات درمانی فرد متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کند و فرد مدعو باید زیرنظر پزشکان معتمد سفارت مورد معاینه قرار گیرد. تایید کردن توسط پزشک مورد اعتماد سفارت از آن جهت است که سلامت درخواست کننده پیش از ورود به خاک کانادا تایید شود تا اطمینان حاصل شود که دلیل اقامت در کانادا درمان و تحمیل هزینه‌های اضافی به دولت کانادا نباشد. مدت زمان اعتبار تعیین شده برای سوپر ویزای کانادا تا ۱۰ سال است اما از آنجایی که گذرنامه‌های ایرانی بعد از مدت ۵ سال منقضی می شوند، ویزا کانادایی که از این طریق برای درخواست کنندگان ایرانی صادر می شود، پنج ساله است. سوپر ویزای کانادا چند بار ورود است و دارنده آن مجاز است در هر بار ورود حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد. پس از پایان اعتبار گذرنامه متقاضی نیازی به اقدام مجدد نیست و تنها برچسب سوپر ویزا بر روی گذرنامه جدید الصاق می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از بهترین مقاصد برای متقاضیان ویزای تحصیلی و علاقمندان به ادامه تحصیل است. نظام آموزشی این کشور بسیار سیستماتیک و مجهز و عمدتاً به شکل ایالتی و یا استانی مدیریت می‌شود. البته سیستم آموزشی کلی در کانادا تحت نظارت دولت فدرال است. بنابراین با وجود برخی تفاوت‌ها می توان گفت کانادا از نظام آموزشی  به روز و یکپارچه‌ای برخوردار است. نزدیک به شش درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا به نظام آموزشی این کشور اختصاص داده می‌شود و به نوعی می‌توان گفت کانادا بیشترین هزینه را در بخش آموزش بین سایر کشورهای توسعه یافته جهان دارا است.

نظام آموزشی کانادا به دو بخش کلی آموزش همگانی یا دولتی و آموزش غیر انتفاعی یا خصوصی تقسیم بندی می‌شود. این دسته بندی هم برای دوره‌ی ابتدایی، برای دوره‌ی متوسطه و هم برای تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی صادق است.  اولین گام برای درخواست ویزای کانادا تکمیل است.

ویزای دانش آموزی کانادا

بطور کلی آموزش به دانش آموزان در کانادا از سن پنج سالگی شروع شده و تا هفده سالگی (گاهی هجده سالگی) ادامه دارد. تقسیم بندی سطوح آموزشی در مدارس کانادا از سطح یک آغاز شده و تا سطح دوازده (بجز استان کبک که یازده سطح دارد) ادامه می‌یابد. پیش دبستانی در اغلب استان‌های کانادا سطح محسوب می شود و دوره ابتدایی تا سطح شش ادامه خواهد یافت. دوره‌ی راهنمایی در مدارس کانادا از سطح هفت شروع شده و در سطح نه به پایان می رسد. دبیرستان یا مقطع متوسطه در کانادا نیز از سطح ده تا سطح دوازده ادامه خواهد داشت.

طبق قوانین آموزشی کشور کانادا که به تصویب دولت فدرال نیز رسیده است، دانش آموزان خارجی که برای تحصیل به مدارس دولتی کانادا می آیند باید سالانه بین ده تا چهارده هزار دلار کانادا بپردازند. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی کانادا به مراتب از این میزان بیشتر خواهد بود.

ویزای دانشجویی کانادا

تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا مانند بسیاری دیگر از کشورها بلافاصله پس اتمام دوره دبیرستان آغاز شده و شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می شود. دانشگاه‌های بین‌المللی فراوانی در شهرهای مختلف ایالت‌های کانادا وجود دارند و این موضوع باعث گسترده شدن سیستم تحصیلات تکمیلی در کانادا شده است. مدارک تحصیلی که از دانشگاه‌های کانادا اخذ می شود در سراسر جهان معادل‌سازی شده و مورد قبول می باشند. البته در شرایط حال حاضر و به دلیل نیاز بازار کار کانادا به نیروی متخصص و جوان، افراد بسیاری ترجیح می‌دهند دوره‌های کوتاه مدت در کالج‌ها و یا موسسات فنی این کشور را به جای تحصیلات دانشگاهی در مقاطع مختلف انتخاب کنند تا ضمن کسب مهارت‌های لازم و مرتبط، سریعتر جذب بازار کار در کانادا شوند.

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

به منظور ارتقا تبادلات فرهنگی و علمی مابین کانادا و دانش پژوهان سایر کشورها، تسهیلاتی جهت ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به افراد واجد شرایط، اعطا می‌شود. درخواست کنندگان می‌توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری مورد نظر، برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی  اقدام کنند. به خاطر اینکه این ویزا در دسته‌ی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای می گیرد، انتخاب صحیح نوع ویزا در روند اقدام جهت ویزای فرصت مطالعاتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

اکثر درخواست کنندگان می‌بایست جهت دریافت ویزای کاری اقدام کنند و برحسب مورد که در حین دوره از مرکز آموزشی مقصد و استاد حقوق دریافت می‌کنند یا نه، باید فرم‌های مورد نیاز را تکمیل و هزینه های مربوطه را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنند. در برخی از موارد بر اساس طول مدت دوره و ماهیت پژوهشی  یا علمی آن می‌توان برای دیگر ویزاها، مانند ویزای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام کرد. متقاضیان ویزای فرصت مطالعاتی کانادا اغلب از شرایط پژوهشی، علمی، و فرهنگی خاصی برخوردارند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا (برای همسر، فرزندان و والدین)

سفر به دیگر کشورها آن هم در مقاطع ابتدایی تحصیلی و شرایط زندگی فرزندان از لحاظ مختلف مسئله‌ای مهم برای تمامی والدین است. اینکه فرزندان در چه شرایطی تحصیل می‌کنند، وضعیت اسکان و تغذیه‌ی آنها به چه شکل  و کیفیتی است و در نهایتاً چه نظارتی بر آنها صورت می گیرد، همگی جزء مسائلی هستند که باعث شده والدین با استفاده از ویزای همراه کانادا بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند. به علاوه این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیلی نیز به چشم می خورد و بسیاری برآن‌اند که همسر یا فرزندانشان در دوران تحصیل خود در کنارشان باشند.

از دو روش می‌توان برای ویزای همراه کانادا اقدام کرد:

ویزای توریستی (Temporary Resident Visa): در این گونه از ویزا که همراه با درخواست ویزای تحصیلی دانشجو و یا دانش آموز در دانشگاه و یا مدرسه فرستاده می شود، والدین محصل می‌توانند ویزای همراه کانادا را با اعتبار شش ماهه اخذ کنند. علاوه بر این در این گونه از ویزا که ویزای TRV نیز خوانده می شود در صورتیکه یکی از والدین دارای ویزای کاری یا تحصیلی در کشورکانادا باشد، فرزندان آنها برای اخذ ویزای تحصیلی نیازی به ارائه نامه پذیرش از جانب مدارس را ندارند و قادر هستند بدون مشکل برای ویزای کانادا درخواست کنند.

ویزای اجازه کار (OPEN WORK PERMIT): درصورتی که درخواست کننده در یکی از کالج‌ها و یا دانشگاه‌های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشد یا در حال تحصیل باشد، همسر او می‌تواند برای ویزای کار اقدام کند. این ویزا به همسر متقاضی این اجازه را می دهد که به صورت تمام‌وقت و بدون نیاز به دریافت مجوز درکانادا تحصیل یا کار کند. برای این گونه از ویزا می‌توان همراه با درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد و یا پس از پذیرش تحصیلی و مستقر شدن یکی از زوج ها در کانادا برای همسر او اقدام درخواست ویزای اجازه‌ی کار داده شود.

مراحل درخواست ویزای کانادا

همانگونه که پیشتر گفته شد، به دو روش می توان برای ویزای کانادا اقدام:

 • ثبت نام آنلاین ویزای کانادا
 • مراجعه حضوری به سفارت

نخستین قدم در ثبت نام آنلاین ویزا کانادا ایجاد یک حساب کاربری است. پس از به وجود آوردن حساب کاربری، متقاضیانی که به روش آنلاین اقدام به ثبت درخواست جهت اخذ ویزا کانادا می‌کنند، پس از واریز آنلاین هزینه ثبت نام، یک شماره پیگیری (Tracking No.) دریافت می‌کنند که همه‌ی مراحل پیگیری جواب ویزای کانادا به وسیله‌ی این شماره قابل انجام خواهد بود. پر کردن صحیح و دقیق فرم ۵۲۵۷ پر اهمیت ترین عامل در تایید درخواست شما خواهد بود. بنابراین توصیه می‌شود که این امر حتماً با مشاوره با آژانس ها و موسسات معتبر انجام گیرد.

سایت رسمی سفارت کانادا بر ثبت نام آنلاین متقاضیان تاکید می ورزد. این روش هم هزینه بسیار پایین تری در مقایسه با مراجعه حضوری به سفارت کانادا خواهد داشت و هم پیگیری وضعیت پرونده از این روش بسیار آسان تر و سریع‌تر خواهد بود. به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، می‌توانیم بگوییم ثبت نام آنلاین ویزای کانادا فعلاً بهترین گزینه برای درخواست کنندگان ویزای کانادا به خصوص برای ما ایرانیان خواهد بود.

مراحل کلی و راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا:

 • ایجاد حساب کاربری جداگانه و تکمیل فرم
 • تکمیل فرم‌های درخواست ویزای کانادا
 • پرداخت آنلاین هزینه های ویزا مربوطه و انگشت نگاری
 • گرفتن برگه تایید درخواست همراه با شماره پیگیری
 • گرفتن نامه‌ی انگشت نگاری
 • حضور در یکی از سفارتخانه های کانادا جهت انگشت نگاری
 • بررسی پایانی و اعلام قبول درخواست ویزا
 • مراجعه دوباره به سفارت جهت تحویل گذرنامه و دریافت ویزا

ثبت نام حضوری که اصطلاحاً به آنPaper  یا Draft می‌گویند روشی دیگر جهت درخواست ویزای کانادا است. در این روش درخواست کننده بدون نیاز به وقت قبلی به  وک‌های دفاتر VFS مراجعه می کند و علاوه بر ارائه‌ی دستی مدارک مورد نیاز (ترجمه شده) و تکمیل فرم‌های لازم، اقدام به انگشت نگاری می کند و به کشور باز می‌گردد. نشانی پست الکترونیکی (ایمیل) ارائه شده توسط درخواست کننده هنگام پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزای کانادا، راه ارتباطی میان درخواست دهنده و سفارت کانادا خواهد بود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کانادا

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کانادا بسته به نوع ویزا متفاوت است. نکات وجود دارند که هنگام ارائه‌ی مدارک باید به آنها توجه کرد؛ برای مثال با توجه به زمان دو تا سه ماهه‌ی صدور ویزای کانادا، بهتر است درخواست کنندگان ویزای توریستی کانادا گذرنامه ای دست کم با اعتبار نه ماهه ارائه دهند. علاوه بر این بهتر است تمامی گذرنامه‌های قبلی متقاضی نیز جهت بررسی بهتر سابقه‌ی سفر (Travel History) ارائه شوند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی کانادا:

مدارک شناسایی:

 • اصل گذرنامه (پاسپورت) متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه تمامی گذرنامه های قدیمی که در آن ها ویزا ثبت شده است.
 • یک قطعه عکس جدید زمینه سفید رنگی در ابعاد ۳٫۵ در ۴٫۵
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه قباله یا سند ازدواج در صورت همراه بودن همسر (در صورت همراهی فرزندان گواهی اشتغال به تحصیل آن ها حتماً ترجمه شود.)
 • تکمیل فرم اطلاعات شخصی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از درخواست کنندگان به صورت جداگانه

مدارک مالی:

 • نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی و مهر شده توسط امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه‌ی حساب که نشانگر میزان درآمد ماهیانه درخواست کننده باشد. در صورت داشتن سند اتومبیل و اجاره نامه، گواهی سپرده‌ی بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار تمامی مدارک ارائه داده شوند (مدت زمان اعتبارنامه تمکن مالی و ریزپرینت چهار ماه آخر، یک ماه است.)

مدارک اسناد ملکی:

 • ترجمه رضایتنامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین مسافرت می کنند. رضایتنامه باید از سوی فردی باشد که همراه فرد متقاضی نمی باشد.
 • در صورت نداشتن دعوتنامه، ارائه‌ی شرح برنامه سفر، رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا و رزرو هتل الزامی است.

مدارک شغلی:

 • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با سربرگ اختصاصی شرکت ( عنوان شغلی، تاریخ آغاز به کار، میزان درآمد سالیانه، مدت زمان مرخصی توافق شده و نام مدیر یا سوپروایزر)، ترجمه فیش حقوقی و ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر به صورت جداگانه و ترجمه حکم کارگزینی
 • کارفرمایان: ترجمه «آگهی تاسیس»، «آگهی تصمیمات» و «آگهی تغییرات» شرکت در روزنامه‌ی رسمی، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن مالی بانکی شرکت و ریزپرینت چهار ماه آخر به زبان لاتین

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا:

مدارک پذیرش:

مدرسه یا دانشگاه مورد نظر می‌بایست نامه‌ی پذیرش را کامل کرده و برایتان ارسال کند و شما می بایستی نامه اصلی را به همراه فرم مجوز تحصیلی پر کرده و بفرستید.

مدارک شناسایی:

 • گذرنامه (پاسپورت) درخواست کننده و همراهان
 • ·         ۲ قطعه عکس جدید رنگی زمینه سفید ۳٫۵ در ۴٫۵  و برای همراهان– نام و تاریخ تولد هر فرد می بایست پشت عکس نوشته شود

مدارک مالی:

 • نامه‌ی بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا ارسال کرده‌اید
 • نامه‌ی وام دانشجویی از موسسه‌ی مالی
 • نامه تمکن مالی چهار ماه اخیر
 • نامه تمکن مالی به همراه مبلغ تبدیل شده به دلار کانادا
 • فیش واریزی تحصیلی
 • نامه مالی پشتییبان فرد؛ چه شخص و چه موسسه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

تمامی موارد ذکر شده در بخش مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی به اضافه‌ی :

 • در صورت دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل
 • رزومه‌ی کامل و عکسدار با بیان تمامی سوابق شغلی و تاریخ ها در صورت وجود
 • نامه پذیرش دانشگاه کانادایی
 • آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • نامه از دانشگاه محل تحصیل فرد یا وزارت علوم ایران مبنی بر حمایت مالی فرد
 • فرم  LMIA
 • در صورت لزوم مدرک زبان معتبر

پیگیری جواب ویزای کانادا

در شیوه‌ی ثبت نام آنلاین ویزا درخواست کننده می بایست به اکانت خود در سایت رسمی سفارت کانادا وارد شده و پس از ثبت شماره‌ی پیگیری و تاریخ تولد خود،به میلادی، می‌تواند از آخرین وضعیت‌ پرونده‌ی خود با خبر شود. عموماً پیگیری درخواست ویزای کانادا از راه ورود به حساب کاربری بسیار آسان تر است و احتمال آگاه نشدن از آپدیت‌های پرونده به حداقل می رسد.

در شیوه‌ی مراجعه حضوری اما پیگیری جواب ویزای کانادا کمی سخت تر بوده و اغلب مشکلاتی را برای درخواست کننده ایجاد می‌کند. همانطور که پیش تر اشاره شد در این شیوه ایمیلی که درخواست کننده در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و تکمیل فرم‌های مربوط وارد می‌کند، راه ارتباطی او با سفارت خواهد بود. در بسیاری از موارد درخواست کنندگان دیر ایمیل فرستاده شده از سوی سفارت کانادا را می بیند و یا ایمیل ارسالی به پوشه‌ی Spam رفته و متقاضی ویزای کانادا اصلاً متوجه ایمیل نمی‌شود.

علاوه بر این گاهی مشاهده شده ‌است مدارکی که به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا ارائه می شود، هنگام پر کردن فرم‌ها و یا پس از آن به بنا به دلایلی مفقود می‌شوند. در صورتی که در روش ثبت نام آنلاین مدارک در فرم ثبت شده و امکان گم شدن آن ها وجود ندارد.

ریجکت یا رد شدن ویزای کانادا

رد شدن ویزای کانادا یا که به اصطلاح به آن ریجکت ویزا می گویند، بدترین اتفاق برای هر مسافر، دانشجو و یا تاجری خواهد بود که می تواند برنامه هایی را که فرد برای آینده خود ریخته را نقش بر آب کند. مشکل زمانی بدتر می‌شود که درخواست کننده برای ثبت درخواست و طی کردن روند اخذ ویزا چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ وقت و انرژی بهای بسیاری پرداخته باشد.

عمدتاً چند عامل تکرار شونده همواره در ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا نقش ایفا می کنند. عواملی که سبب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه‌ی درخواست کننده از سفر به کانادا و یا بازگشت او پس از اتمام زمان مجاز ویزا می‌شوند. مهم ترین این عوامل عبارتند از:

 • تردید افسر سفارت درباره‌ی بازگشت متقاضی به کشور خود پس از اتمام مهلت ویزا
 • تردید در خصوص دلایل و قصد از سفر به کشور کانادا
 • ضعیف بودن سابقه‌ی سفر به کشور های خارجی (به خصوص سفر به کشورهای حوزه شنگن)
 • کامل نبودن مدارک مالی و کافی نبودن دارایی های متقاضی در کشور مبدا
 • نداشتن پیوند‌های خانوادگی قوی درخواست کننده در کشور مبدا

تردید در هر یک از موارد ذکر شده همراه با عواملی نظیر و ضعیف اقامت در کشور محل زندگی متقاضی، مدت زمان اقامت در کشور کانادا، وضعیت شغلی درخواست کننده در کشور مبدا و داشتن سوء پیشینه در کانادا،  همگی از مواردی هستند که به راحتی باعث ریجکت شدن ویزای کانادا خواهند شد. در ادامه و در نگاهی دقیق تر درباره‌ی بررسی علل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا و همچنین رد ویزای تحصیلی کانادا صحبت خواهیم کرد.

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

اتفاقی افتاده که نباید رخ می داد. حالا چه چاره ای باید اندیشید؟ طبق قوانین تازه‌ای که سفارت کانادا برای ایرانیان وضع کرده، امکان اعتراض به رد ویزای کانادا دیگر ممکن نیست. پس می بایست یک درخواست جدیدی ثبت کرد. پیش از این امکان اعتراض به رد ویزای خود وجود داشت. دلایل رد شدن ویزای کانادا و نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزا روندی دارد که کارشناسان هوگو ۲۴ در این زمینه در کنار شما خواهند بود.

مشاوره‌ی ویزای کانادا

روند دریافت ویزای کانادا، روندی حساس، دقیق و نیازمند تجربه بالا است. کوچک ترین اشتباه هنگام پر کردن فرم های مختلف ثبت درخواست ویزای کانادا می‌تواند به آسانی سبب ایجاد ابهام برای افسر مهاجرتی و در نتیجه رد شدن درخواست شما شود.

شاید به نظر برسد ثبت نام آنلاین ویزای کانادا با داشتن فرم‌های درخواست و مشاهده‌ی نمونه های تکمیل‌شده، کار ساده‌ای است. اما طبق سال‌ها تجربه در امور مرتبط با ویزای کانادا می توانیم بگوییم، درصد موفقیت و قبول درخواست متقاضیانی که از همان ابتدا با مشاوره وارد این عرصه شده اند بسیار بیشتر از افرادی خواهد بود که به تنهایی و با اطلاعات پراکنده‌ی شخصی خود برای ویزا کانادا اقدام می کنند.

بنابراین شاید بهتر باشد که پیش از رد شدن درخواست با مطالعه و تحقیق دقیق و مشاوره با موسسات و آژانس های معتبر آینده ای خوش برای خود، همسر، فرزندان و بستگان خود رقم بزنیم.