شرایط اخذ ویزای سوئیس:

• تاریخچه سفری

متقاضیان ویزای سوئیس با ارائه تاریخچه سفری مناسب و معتبر (مثل ویزای چین، سنگاپور و غیره) اقدام به گرفتن ویزا کنند. تایخچه سفری مهم ترین شرط اخذ ویزای شینگن سوئیس می باشد.

• گردش حساب

گردش حساب مورد نیاز برای ویزای سوئیس، گردش 3 ماه آخر می باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

• تمکن مالی

حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای سوئیس، 250 تا 350 میلیون تومان برای هر نفر است. گواهی تمکن مالی ویزای سوئیس به یورو صادر می شود و حتما باید توسط مدیر شعبه به مهر و امضا برسد.

• گواهی اشتغال به کار و بیمه تأمین اجتماعی

گواهی اشتغال به کار و بیمه تأمین اجتماعی، به افسر ویزا اثبات می کند که شما به کشور محل اقامت خود وابسته هستید و پس از مدت زمان سفر، به کشور خود باز می گردید.

• ارائه دعوت نامه

دعوت نامه ویزای سوئیس می تواند از سوی اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. در متن دعوت نامه باید جزئیات کامل شخص میزبان مانند نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد و تابعیت ایشان ذکر شود. همچنین تاریخ دقیق اقامت متقاضی باید در متن نامه نوشته شود. می توان گفت دعوتنامه ویزای سوئیس نیز یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای سوئیس می باشد.

وقت سفارت سوئیس:

پروسه وقت سفارت سوئیس در ایران، توسط شرکت VFSGlobal انجام می شود. برای درخواست وقت سفارت سوئیس باید اسم و فامیل (مطابق پاسپورت)، شماره پاسپورت و شماره تماس خود را به همراه اسکن و یا عکس واضح پاسپورت برای دفتر وی اف اس ارسال کنید. 2 هفته پس از ارسال درخواست وقت سفارت سوئیس می توانید در دفتر کارگزاری ویزای این کشور حضور داشته باشید. هزینه درخواست وقت سفارت سوئیس در تیم گردشگردی هوگوتراول یک و نیم میلیون تومان می باشد.

مدارک ویزای سوئیس

مدارک ویزای سوئیس باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدرک ویزای سوئیس نیست.
o فرم درخواست ویزای سوئیس
o رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
o گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
o دو قطعه عکس 3.5 * 4.5
o ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
o گواهی اشتغال به کار
o گردش حساب 3 ماهه اخیر
o گواهی تمکن مالی به یورو
o اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
o اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

هزینه درخواست ویزای سوئیس

هزینه درخواست ویزای سوئیس در گروه مسافرتی ویزالند 400 یورو (200 یورو از این مبلغ، پس از ویزا شدن از متقاضی اخذ می شود) است. این هزینه برای درخواست وقت سفارت و کلیه خدمات مربوط به ویزای سوئیس (تکمیل فرم شینگن سوئیس، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می باشد و پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می باشد.

بیشتر بخوانید :  شرایط اخذ ویزای فرانسه

مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئیس

بین 14 تا 21 روز کاری پس از مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای سوئیس، جواب درخواست ویزا برای شما صادر می شود که باید به همراه رسید درخواست ویزا و کارت شناسایی حضورا به این دفتر مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت جواب ویزا باید در ساعات 8 تا 17 در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه مراجعه کنید.

ریجکت ویزای سوئیس

رایج ترین دلیل ریجکت ویزای سوئیس، تاریخچه سفری نامناسب متقاضی می باشد. دلایل رد شدن ویزای سوئیس به شرح زیر می باشد:
o تاریخچه سفری نامناسب متقاضی
o عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر
o عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در سوئیس
o ارائه مدارک غیرواقعی و یا جعلی
o ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای سوئیس و اعتراض به رد شدن ویزای آن

رفع ریجکت ویزای سوئیس وجود ندارد و شما باید 90 روز پس از ریجکتی و با برطرف نواقص پرونده خود، دوباره اقدام کنید. برای اعتراض به ریجکتی ویزای سوئیس نیز می توانید با نوشتن نامه ای اعتراضی به افسران ویزای این کشور، حضورا به سفارت سوئیس در تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید این نامه را در قالب ایمیل برای سفارت سوئیس ارسال کنید.

انواع ویزای سوئیس

با توجه به هدف سفر متقاضی از سفر سوئیس، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می شود. پردرخواست ترین ویزای سوئیس، ویزای توریستی، تحصیلی و کاری می باشد.

1. ویزای توریستی سوئیس
این ویزا با هدف گشت و گذار در سوئیس صادر می شود. گردش حساب 3 ماهه متقاضی و تمکن مالی برای اخذ ویزای سوئیس تأثیر بالایی دارند. شما با ویزای توریستی می توانید 90 روز در هر 6 ماه در سوئیس اقامت داشته باشید.
2. ویزای تحصیلی سوئیس
برای گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس، حتما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا مؤسسه آموزشی دعوت نامه ارائه کنید. پس از پایان تحصیل شما حتما باید این کشور را ترک کنید. مدت زمان ویزای تحصیلی سوئیس بر اساس تاریخ قید شده در دعوتنامه تعیین می شود.
3. ویزای کاری سوئیس
دعوت نامه و ارائه مدارک زبان مهم ترین شرط برای اخذ ویزای کاری سوئیس می باشد. دعوت نامه ویزای کاری سوئیس باید از سوی یک شرکت، مؤسسه و یا یک کارفرما ارسال شود و حتما در متن دعوت نامه عنوان شغلی و آدرس محل کار باید ذکر شود.
4. ویزای شینگن سوئیس
این کشور همراه با 25 کشور دیگر اتحادیه و منطقه ای به نام شینگن را تشکیل داده اند که بر طبق این معاهده اعضای کشورهای عضو شینگن از ممنوعیت تردد برخوردار نیستند. افراد دیگری که شهروند کشورهای عضو شینگن نیستند برای ورود به این منطقه کافیست ویزای یکی از کشورهای عضو را دریافت کرده و با داشت آن می تواند به سایر کشورهای شینگن بدون نیاز به ویزای مجدد سفر کند.
برای سفر به سوئیس باید ویزای شینگن سوئیس دریافت کنید. با دارا بودن این ویزا علاوه بر سفر به سوئیس می توانید به سایر کشورهای این منطقه در مدت 180 روز، 90 روز سفر کنید.

بیشتر بخوانید :  مزایا و معایب وقت آنلاین و حضوری

مدارک لازم برای ویزای سوئیس

مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای سوئیس، داشتن سابقه سفر مناسب است. چراکه در صورت عدم سابقه سفر مفید، اخذ ویزای سوئیس کمی با دشواری رو به رو خواهد شد.
سایر مدارک لازم عبارتند از:
1. تمام مدارک فارسی جهت ارائه به سفارت سوئیس باید ب زبان انگلیسی ترجمه شوند. (مدارک صادر شده به انگلیسی پذیرفته می شوند)
2. تمام کپی ها در سایز A4 و یک رو گرفته شوند.
3. اصل پاسپورت امضا شده با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر و 2 صفحه خالی رو به روی هم + کپی از تمام صفحات ویزاهای لیبل دار موجود در پاسپورت.
4. اصل پاسپورت های قدیمی + کپی از تمام ویزاهای لیبل دار موجود در آن ها
5. اصل شناسنامه ها.
6. دو قطعه عکس جدید 4*5 یا 3*5 (3 ماه اخیر) رنگی با زمینه سفید، مستقیم رو به دوربین 80 درصد عکس صورت باشد و در هیچ پاسپورت یا ویزای قبلی استفاده نشده باشد.
7. از مهم ترین مدارک ویزای سوئیس داشتن تاریخچه سفر است، اگر سابقه دریافت ویزاهای معتبر و قدرتمندی مانند ویزای سنگاپور را داشته باشید شانس دریافت ویزای شینگن سوئیس برای شما بسیار بالاتر می رود.

مدارک شغلی:

1.پزشکان، وکلا، مهندسین: پروانه مطب، نظام مهندسی، پروانه وکالت + کارت های صنفی مربوطه.
2. کارمندان دولتی: حکم کارگزینی با مهر + فیش حقوقی آخر با مهر + گواهی اشتغال به کار.
3. کارمندان شرکت های خصوصی: گواهی اشتغال به کار + لیست سوابق بیمه با مهر سازمان تأمین اجتماعی + قرارداد و آخرین فیش حقوقی (در صورت وجود)
4. کسبه: جواز کسب یا کارت مباشرت (در صورت داشتن کارت مباشرت اصل جواز کسب الزامی است) .
5. اعضای هیئت مدیره شرکت ها: گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تأسیس و آخرین تغییرات).
6. سازندگان ساختمان: پروانه ساختمان یا پایان کار
7. موجر: اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه.
8. بازنشسته ها: حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوق.
9. اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: گواهی اشتغال به کار + حکم کارگزینی با مهر + آخرین فیش حقوقی با مهر.
10. سند ملک (در صورت عدم وجود سند ملک جهت دریافت اطلاعات برای شرایط گرفتن ویزا با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید).
11. دانش آموزان و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل در سال تحصیلی جاری یا ثبت نام سال آینده.
پ.ن: تمام گواهی ها باید حتما خطاب به سفارت مربوطه و در یک ماه اخیر صادر شده باشند و در خصوص اشتغال، باید نام و مشخصات و شماره پاسپورت و سمت و تاریخ شروع به کار و میزان حقوق ذکر شود.

بیشتر بخوانید :  جاب آفر در کانادا

مدارک مالی:

1. نامه تمکن به انگلیسی + گردش سه ماه آخر همان حساب به انگلیسی با مهر و امضا بانک صادر شده در کمتر از 14 روز قبل از تاریخ انگشت نگاری (به ازای هر نفر حداقل 500 میلیون تومن)
2. در صورتی که فرزند زیر 18 سال بدون یکی از والدین سفر می کند، رضایت نامه محضری از هر کدام از والدین که در سفر نیستند، الزامی است ( ترجمه رضایت نامه با تایید دادگستری و امور خارجه مورد قبول است.)
3. برای تایید رضایت نامه. علاوه بر اصل رضایت نامه، اصل شناسنامه کسانی که اسامی آن ها در رضایت نامه ذکر شده الزامی است.

مدارک لازم برای سفارت سوئیس در تهران:

• تکمیل فرم درخواست ویزای سوئیس
• همراه داشتن رسید پرداخت هزینه های ویزا
• دو قطعه عکس 4.5 * 3.5
• اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
• پاسپورت فعلی متقاضی همراه با گذرنامه های قبلی
• دعوت نامه (در صورت وجود)
• گردش حساب 3 ماهه اخیر
• اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی و دارایی ها
• گواهی اشتغال به کار
• گواهی تمکن مالی به یورو

سفارت سوئیس در تهران:

سفارت سوئیس در تهران در آدرس الهیه، خیابان بوستان، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک 13 واقع شده است اما خدمات ویزا و کنسولی را به دفتر VFSGlobal واگذار کرده است. برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای سوئیس باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

ارسال پاسخ

چرا هوگوتراول را انتخاب کنیم؟

  • 21 سال سابقه فعالیت مدیران آژانس
  • تخصصی کار کردن
  • داشتن کارگزارهای معتبر بین المللی
  • دارای شرکت مستقر در اروپا

پرسش خود را مطرح کنید

با ما تماس بگیرید.
تیم هوگوتراول با بیش از 21 سال سابقه در حوزه گردشگری، آماده پاسخگویی به پرسش های شما می باشد.

02191020911

info@hogotravel.ir