نخستین سفر از سفرهای سه‌گانه ناصرالدین شاه قاجار

حدودا ۱۵۰ سال پیش بود که ناصرالدین شاه اولین سفر خودش را به اروپا در همچین روزی آغاز کرد و با این سفر درهای جدیدی را به کشور گشود.

۳۰ فروردین ۱۲۵۲ برای اولین بار، یکی از شاهان ایرانی تصمیم گرفت که به پیشنهاد صدراعظم خودش، میرزا حسین خان سپهسالار، دستور بستن بار و بندیل را بدهد و راهی فرنگ و دیار اروپایی ها شوند. نخستین سفر از سفرهای سه‌گانه ناصرالدین شاه قاجار در حالی انجام می‌شد که قبل از وی هیچ یک از شاهان ایرانی به اروپا سفر نکرده بودند.

نخستین سفر ناصرالدین شاه 

ناصرالدین شاه نخستین سفر خود را به همراه هیئتی تقریبا ۱۰۰ نفره از تهران آغاز و به سمت بندرانزلی حرکت کردند. پس از سفری یک ماهه به انزلی رسیده و از آن‌جا با کشتی راهی بندر آستراخان روسیه شدند. بعد از آن آستراخان را با قایق و از مسیر رود ولگا ترک کرده و در نهایت خود را با قطار به مسکو رساندند. مقصد نهایی سن‌پترزبورگ بود که تزار و خانواده سلطنتی در آن‌جا به استقبال ناصرالدین شاه و همراهانش رفتند.

نخستین سفر از سفرهای سه گانه ناصرالدین شاه قاجار سفری طولانی بود که با بازدید از آلمان، بلژیک، انگلستان، فرانسه، سوییس، ایتالیا، اتریش و در نهایت عمانی به پایان رسید. وی در این سفر با افراد مهمی دیدار کرد. یکی از این افراد ملکه ویکتوریا بود که در روز سوم اقامت خود در لندن به دیدار او رفته و در این دیدار نشان بند جوراب را که بالاترین نشان افتخار کشور انگلستان است از وی دریافت نمود.

بیشتر بخوانید :  چه روش هایی برای هیچ هایک امن وجود دارد؟

ناصرالدین شاه علاوه بر عکاسی در این سفر، تمامی مشاهدات و خاطرات خود را از وقایع و رویدادها هر شب توسط منشی‌اش ثبت می‌کرد. این یادداشت‌ها پس از بازگشت به کشور منتشر شدند.

اگر قصد سفر دارید می‌توانید برای یافتن بهترین اقامتگاه‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس گردشگری هفت سپهر به عنوان مجری رزرواسیون هتل، ویلا و اقامتگاه‌هایسراسر ایران از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۶۸۵۸۵۲ در ارتباط باشید.

ارسال پاسخ

چرا هوگوتراول را انتخاب کنیم؟

  • 21 سال سابقه فعالیت مدیران آژانس
  • تخصصی کار کردن
  • داشتن کارگزارهای معتبر بین المللی
  • دارای شرکت مستقر در اروپا

پرسش خود را مطرح کنید

با ما تماس بگیرید.
تیم هوگوتراول با بیش از 21 سال سابقه در حوزه گردشگری، آماده پاسخگویی به پرسش های شما می باشد.

02191020911

info@hogotravel.ir