02191020911 Info@hogotravel.ir

شهر برجومی

شهر برجومی (Borjomi) یکی از شهر های مهم گرجستان در استان سامتسخه – جاواختی این کشور است. این شهر دارای جمعیت کمی است ( 13600 نفر) و علت مشهوریت و اهمیتش وجود چشمه های آب گرم طبیعی و گازدار در این شهر است. شهرا این شهر به 200 سال می رسد.

معرفی شهر برجومی

برجومی 150 کیلومتر با تفلیس فاصله دارد و نزدیک این شهر یک پیست اسکی بزرگ واقع شده که طرفداران زیادی داشته و مردم زیادی را به این منطقه می کشاند.

این شهر دارای طبیعت بکر و دست نخورده است. که طبیعتش نیز جزو دیدنیهای آن محسوب می شود. و قدم زدن روی تپه های زیبای این منطقه بسیار لذت بخش است. چشمه های آب معدنی این شهر حاوی آب با خاصیت های بسیاری است و آب معدنی این چشمه ها به کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا صادر می شود. ساخت این شهر بعنوان شهر و توسغه آن توسط شخصی بنام نیکولاس سزار انجام گرفته است.

در این شهر جاهایی برای استفاده مستقیم گردشگران و توریستها از آب معدنی های این شهر ساخته شده است، و آنها می توانند براحتی از این آب معدنها بنوشند.

جاذبه های گردشگری شهر برجومی

برجومی گردشگری بهاره در گرجستان است که بخاطر موارد زیادی جزو مناطق گردشگری گرجستان قرار داده شده است.

1-  از جاذبه های این شهر  طبیعت بکر و زیبا و چشمه های آب معدنی گازدار و طبیعی این شهر بوده که خاصیت بسیار زیادی دارد و مزه متفاوتی نیز دارد. فضای سبز این شهر بخاطر وجود آب به مقدار زیاد در این شهر است.

2 پارک ملی برجومی بنام ” گارگلی “ : این پارک از برگترین پارکهای ملی اروپا بوده که در منطقه قفقاز کوچک قرار گرفته است و به شهر تفلیس نیز نزدیک است. این پارک قدمت زیادی ندارد و یک منطقه محافظت شده با انواع گونه های گیاهان مختلف و همچنین گونه های مختلف جانوری می باشد. مناظر این پارک بسیار زیباست و ارزش دیدن را دارد.

3– پیست باکوری یانی : این پیست در منطقه باکوری یانی است و نزدیک این شهر قرار دارد. منطقه باکوری یانی جایی بسیار سرسبز و جنگلی است که پر از درختان صنوبر بوده و ارتفاع زیای از سطح دریا ( 1700 متر ) دارد. بعلت ارتفاع این منطقه و شیبی که بخاطر این ارتفاع ایجاد شده این منطقه مناسب برای ورزش اسکی است.

برای بررسی سایت انگلیسی به سایت hogotravel.com مراجعه فرمایید.

https://hogotravel.com/tours/eco-tours/birdwatching/

https://hogotravel.com/tours/adventure-tours/cycling/

https://hogotravel.com/tours/eco-tours/desert/

https://hogotravel.com/tours/multi-country-tours/

https://hogotravel.com/tours/special-tours/spiritual/

https://hogotravel.com/tours/special-tours/women-only/

ارسال پاسخ

چرا هوگوتراول را انتخاب کنیم؟

  • 21 سال سابقه فعالیت مدیران آژانس
  • تخصصی کار کردن
  • داشتن کارگزارهای معتبر بین المللی
  • دارای شرکت مستقر در اروپا

پرسش خود را مطرح کنید

با ما تماس بگیرید.
تیم هوگوتراول با بیش از 21 سال سابقه در حوزه گردشگری، آماده پاسخگویی به پرسش های شما می باشد.

02191020911

info@hogotravel.ir