سوالات متداول ویزای شنگن

 

از چه سفارت‌هایی می‌توان برای اخذ ویزای شنگن اقدام کرد؟

  • در تمامی کنسولگری‌ها و سفارت خانه‌های کشورهای حوزه شنگن در سراسر دنیا.

 برای سفر به بیش از یک کشور اروپایی از چه کشوری می بایست برای ویزای شنگن اقدام کرد؟

  • مهم نیست از چه کشوری اقدام شود اما توصیه می‌شود از کشوری اقدام نمایید که در طول سفر بیشترین مدت زمان اقامت را در آن کشور دارید.

فرم درخواست ویزای شنگن را چگونه پر کنیم؟

  • به دو صورت می توان فرم درخواست ویزا را پر کرد: دست‌نویس یا تایپی. دقت کنید که فرم حتماً می بایست کاملاً پر شود و هیچ جای خالی در آن باقی نماند. اگر که فکر می‌کنید قسمتی از فرم شامل حال شما نمی‌شود، می بایست جای خالی را با عبارت NA No Answer) – بدون جواب) پر کنید.

آیا شخص دیگری می‌تواند مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شنگن را به سفارت تحویل دهد؟

  • خیر، مدارک باید حتما توسط خود شخص و در موقع انگشت نگاری به سفارت تحویل داده شود.

در زمان مصاحبه حضوری سفارت معمولاً چه سوال های مطرح می‌شود؟

  • برای اخذ ویزای شنگن در زمان مصاحبه حضوری سفارت معمولاً سؤالات فردی در مورد وضعیت فعلی، دلیل درخواست ویزا و سایر جزئیات سفر پرسیده می‌شود که درخواست کننده می بایست با اطمینان و صداقت به آن‌ها جواب دهد.

آیا خرید بلیط هواپیما قبل از صدور ویزای شنگن کمکی به دریافت ویزا می‌کند؟

  • خیر، البته پرینت رزرو بلیط هواپیما از جمله مدارکی است که می بایست به سفارت ارائه شود اما خرید قطعی بلیط قبل از دریافت ویزا را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم.

 برای صدور ویزای شنگن چه میزان پول لازم است؟

  • غیر از مدارک مالی لازم که باید به سفارت ارائه شود، فقط به میزان لازم جهت تأمین هزینه‌های رفت و برگشت، هتل و مخارج روزانه در کشورهای عضو شنگن در هنگام سفر به پول نیاز دارید.

آیا برای درخواست کننده زیر سن قانونی ویزای شنگن صادر می‌شود؟

  • بله، اما در هنگام درخواست و تهیه مدارک، والدین (پدر یا مادر) یا قیم قانونی می بایست حتماً فرم درخواست ویزا را امضا کنند. اگر والدین درخواست کننده از هم جدا شده باشند ولی سرپرستی فرزند به عهده هر دوی آن‌ها باشد، می بایست هر دوی آن ها فرم را امضا کنند. اگر سرپرستی فرزند به عهده‌ی یکی از والدین باشد، فرم مربوطه می بایست تنها توسط سرپرست قانونی امضا ‌شود.