جزیره ساموس یک جزیره روی تپه ای سرسبز است  که جزو کشور یونان بوده و در شرق دریای اژه قرار گرفته است. این جزیره نزدیکترین جزیره به ترکیه بوده و  جزو جاذبه های گردشگری ترکیه نیز محسوب می شود.

آشنایی با جزیره ساموس

ساموس در ترکییه سیسام خوانده می شود و معمولا همراه با تور کوشی آداسی ارائه می شود. بطوریکه هر روز عده ای گردشگر با کشتی از کوشی آداسی به این جزیره می آیند. در سواحل جنوب شرقی جزیره ساموس یک معبد مشهور بنام معبد هرا قرار گرفته و جزو آثار به ثبت رسیده در یونسکو است و که همین امر موجب ورود گردشگران زیادی به این جزیره می شود.

جزیره ساموس یک جزیره روی تپه ای سرسبز است  که جزو کشور یونان بوده و در شرق دریای اژه قرار گرفته است. این جزیره نزدیکترین جزیره به ترکیه بوده و  جزو جاذبه های گردشگری ترکیه نیز محسوب می شود. ساموس در ترکییه سیسام خوانده می شود و معمولا همراه با تور کوشی آداسی ارائه می شود. بطوریکه هر روز عده ای گردشگر با کشتی از کوشی آداسی به این جزیره می آیند.

در سواحل جنوب شرقی جزیره ساموس یک معبد مشهور بنام معبد هرا قرار گرفته و جزو آثار به ثبت رسیده در یونسکو است و که همین امر موجب ورود گردشگران زیادی به این جزیره می شود. جزیره ساموس یک جزیره روی تپه ای سرسبز است  که جزو کشور یونان بوده و در شرق دریای اژه قرار گرفته است. این جزیره نزدیکترین جزیره به ترکیه بوده و  جزو جاذبه های گردشگری ترکیه نیز محسوب می شود.

ساموس در ترکییه سیسام خوانده می شود و معمولا همراه با تور کوشی آداسی ارائه می شود. بطوریکه هر روز عده ای گردشگر با کشتی از کوشی آداسی به این جزیره می آیند. در سواحل جنوب شرقی جزیره ساموس یک معبد مشهور بنام معبد هرا قرار گرفته و جزو آثار به ثبت رسیده در یونسکو است و که همین امر موجب ورود گردشگران زیادی به این جزیره می شود.

در کشور یونان لبنیات بخصوص پنیر زیاد استفاده می شود. از پنیرهای مورد استفاده در یونان مهمترینشان پنیر فتا و پنیر Kefalotyri است که معمولا از شیر بز تهیه می شود.

نوعی دیگر از فرآورده لبنی در این شهر از شیر و کشک درست می شود یعنی شیر و کشک را باهم درون یک ماهیتابه مخصوص سرخ می کنند که بسایر مقوی و لذیذ است و به آن  ساگاناکی  Saganaki گفته می شود.

از خوردنی های دیگر که در یونان طرفدار دارد ماست و خامه است.

همچنین مردم یونان سوپ بسیار می خورند و انواع مختلفی از سوپ در این کشور طبخ می شود.

سوپ های جزیره ساموس

از جمله سوپ Kotosoupa Avgolemono سوپی بسیار مقوی پر از انواع سس های مختلف و زرده‌ی تخم‌مرغ، آب لیموترش و ترکیب سوپ مرغ و سوپ برنج است و بسیار لذیذ است.

Bourou-bourou این هم یک نوع سوپ با سبزیجات و پاستا است.

Fakes سوپ عدس که با ترکیبی از زنجبیل و روغن زیتون که پای ثابت غذاهای یونانی است طبخ می شود.

Fasolada اینهم یک سوپ از حب.بات سفید و گوجه فرنگی با مقدار زیادی هویج و کرفس است و باز هم روغن زیتون در آن بکار می رود.

Gyros  نوعی غذای محلی یونان است که در اصل کباب است. یعنی گوشت ترجیحا گوشت خوک کباب شده به همراه با سیب زمینی و گوجه فرنگی و پیاز و پنیر و سس تزاتزکی سرو می شود.

مردم یونان، تنوع حیرت‌انگیزی از نوشیدنی‌های بومی و طبیعی وجود دارد که معمولا در هرزمان از طول روز، توسط مردم این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند. Portokalada (آب‌پرتقال) و لیموناد، تا سال ۱۹۷۱ میلادی، از نوشیدنی‌های رایج مصرفی مردم بود که به‌راحتی در مکان‌هایی همچون خانه، قهوه‌خانه، مهمانخانه‌های کوچک و ارزان‌قیمت و حتی در رستوران‌ها، یافت و مصرف می‌شد. ترکیب پالوده‌ی آب‌پرتقال و همچنین آب‌لیموی تازه، با آب‌معدنی ازجمله نوشیدنی‌های رایجی بود که با اضافه کردن مقداری شکر، طعمی دل‌نشین‌تر را برای مصرف‌کننده به ارمغان می‌آورد.

Frappé:

قهوه‌های یخ، رایج‌ترین نوشیدنی‌هایی است که در فصل تابستان مورد مصرف مردم یونان قرار می‌گیرد.

رژیم غذایی کشور یونان، علاوه بر چایی که در سایر کشورها مصرف می‌شود و به چای سیاه معروف است، نوع دیگری از چای نیز تهیه و مورداستفاده قرار می‌گیرد که به چای گیاهان معروف است. در این نوع از چای، مجموعه‌ای از گیاهان خوراکی با یکدیگر ترکیب شده و پس از اضافه کردن مواد معطر، برای مصرف عموم مردم عرضه می‌شود. البته همیشه چای‌های گیاهی را از ترکیب چندین نوع گیاه مختلف تهیه نمی‌کنند، بلکه محصولاتی از یک نوع گیاه خاص نیز برای مصرف مردم، تولید می‌شو

کشور یونان، علاوه بر چایی که در سایر کشورها مصرف می‌شود و به چای سیاه معروف است، نوع دیگری از چای نیز تهیه و مورداستفاده قرار می‌گیرد که به چای گیاهان معروف است. در این نوع از چای، مجموعه‌ای از گیاهان خوراکی با یکدیگر ترکیب شده و پس از اضافه کردن مواد معطر، برای مصرف عموم مردم عرضه می‌شود. البته همیشه چای‌های گیاهی را از ترکیب چندین نوع گیاه مختلف تهیه نمی‌کنند، بلکه محصولاتی از یک نوع گیاه خاص نیز برای مصرف مردم، تولید می‌شود.

برای بررسی سایت انگلیسی به سایت hogotravel.com مراجعه فرمایید.

https://hogotravel.com/tours/eco-tours/birdwatching/

https://hogotravel.com/tours/adventure-tours/cycling/

https://hogotravel.com/tours/eco-tours/desert/

https://hogotravel.com/tours/multi-country-tours/

https://hogotravel.com/tours/special-tours/spiritual/

https://hogotravel.com/tours/special-tours/women-only/