تحصیل در استان کبک

تحصیل در استان کبک یک تجربه ی منحصر به فرد خواهد بود. شهر مونترال به عنوان برترین شهر دانشجویی جهان شناخته و انتخاب شده است.

در کشور کانادا ۸۰ دانشگاه و ۲۴۰ کالج وجود دارد. سالیانه بیش از ۱۵۰۰۰۰ دانشجو از سایر کشور ها برای ادامه‌ی تحصیل به این کشور می آیند و استان کبک به گونه ای بهشت دانشگاهی کانادا است. هزینه های تحصیل در استان کبک به نسبت سایر استان های های کانادا ارزانتر است و برای دانشجویان بین المللی کاملاً مناسب و معقول است. کمترین میزان شهریه در بین تمامی دانشگاههای کانادا متعلق به دانشگاه های استان کبک است.

در این استان ۹ دانشگاه وجود دارد که ۳ دانشگاه از آن ها انگلیسی زبان هستند: مانند مک گیل که رتبه ۱۷ را دارد (متمرکز بر رشته های علوم پایه یا مهندسی و پزشکی) ، دانشگاه کنکوردیا که تازه تاسیس شده و به سرعت در حال پیشرفت است (متمرکز بر رشته های علوم پایه یا مهندسی، بازرگانی و پزشکی) و همینطور دانشگاه بیشاپ. به علاوه این استان دارای چهار دانشگاه فرانسوی زبان: نظیر دانشگاه مونترال که بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان قاره آمریکا است(متمرکز بر رشته های علوم پایه یا مهندسی و پزشکی) و دانشگاه لاوال و دانشگاه شربروک و دانشگاه کبک است. دو دانشگاه دیگر HEC (دانشگاه بازرگانی) و اکول پلی تکنیک هستند.