02191020911 Info@hogotravel.ir

آبشار لونک سیاهکل

آبشار لونک سیاهکل

در این منطقه می توان به جنگلهای طبیعی حاشیه مسیر سیاهكل به دیلمان ، رودخانه بسیار زیبا با آب بسیار خنك در تابستان كه فاصله دسترسی آن از سطح مسیر به علت قرار گرفتن در دره گاهی به بالای 100 متر می رسد.و منطقه سرسبز دیلمان اشاره نمود.

همچنین آب ‌و هواى‌ مساعد، زیبایى‌ و جذابیت‌ ویژه ‌اى‌ به‌ این‌ آبشار بخشیده‌ است، زیبایى‌ این‌ منطقه‌ در بهار و تابستان ‌وصف ‌ناپذیر است، وجود گونه‌ هاى‌ مختلف‌ پرندگان‌ و انواع‌ گلهاى‌ زیبا پیرامون‌، آبشار لونک را به‌ یکى‌ از جاذبه‌ هاى ‌توریستى‌ مهم‌ استان‌ حتی ایران‌ تبدیل‌ کرده‌ است‌.

در کنار اين آبشار، جاده بسيار زيباي سياهکل به ديلمان واقع شده که يکي از زيباترين مسيرهاي سياحتي ايران است. اين جاده از جنوب سياهکل بعد از گذشتن از شاليزارهاي سرسبز و زيبا و باغ هاي چاي افسون کننده و عبور از آبشار لونک به جنگل هاي سياهکل وارد مي شود.

امکاناتی از قبیل منقل های بتونی برای کباب ، سرویس بهداشتی و آب لوله کشی مهیاء است . مسیر دسترسی نیز به صورت پله پله درآمده است. در کنار رودخانه نیز رستوران ، سرویس بهداشتی وآلاچیق توسط بخش خصوصی احداث شده است.

آبشار لونک، آبشاری کوچک ولی زیبا می باشد که پهنای دو طرف آن به ۲۰ متر می رسد، به گفته اهالی در زمانی آب زیاد می شود دو نهر (کانال)آبشار به هم می پیوندد و آبشار بزرگ و پهناوری را تشکیل می دهد.

همچنین درختان سربه فلک کشیده راش، ممرز، توسکا، خرمندی، انجیری، رستنی ها گوناگون و گلهای رنگارنگ پیرامون‌ آبشارلونک

آبشار لونک، آبشاری کوچک ولی زیبا می باشد که پهنای دو طرف آن به ۲۰ متر می رسد، به گفته اهالی در زمانی آب زیاد می شود دو نهر (کانال)آبشار به هم می پیوندد و آبشار بزرگ و پهناوری را تشکیل می دهد.

وجود گونه‌ هاى‌ مختلف‌ پرندگان‌ و انواع‌ گل هاى‌ زیبا پیرامون‌، آبشار لونک را به‌ یکى‌ از جاذبه‌ هاى ‌توریستى‌ مهم‌ گیلان حتی ایران‌ تبدیل‌ کرده‌ است‌.

این آبشار در منطقه جنگلی کنار جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان پس از شهر سیاهکل قرار دارد و فاصله آن تا شهر سیاهکل حدود ۲۵ کیلومتر است.

هنگامی که از جاده کوهستانی سیاهکل به سمت دیلمان حرکت می کنیم، بعد از طی مسیر 25 کیلومتر از بین جنگل های پرپشت گیلان به یکی از آبشار های زیبای منطقه می رسیم، آبشار لونک. این آبشار به واسطه عبور رودخانه ای با آب بسیار خنک حتی در فصل تابستان، ایجاد شده. رودخانه ای که قاصله دسترسی آن از سطح مسیر بعضی از اوقات به بالای 100 متر می رسد و دلیلش گذرش از دره های سر سبز دیلمان است.

سر تا سر این منطقه پر است از درختان سر به فلک کشیده راش، ممرز، توسکا، خرمندی، انجیری، رستنی ها گوناگون و گلهای رنگارنگ که طراوات این منطقه را زیاد کرده اند. اگر با دقت گوش کنیم علاوه بر نوای آرامش بخش آب می توانیم صدای پرندگانی خوش و خرم که در حال زندگی در یکی از بهترین مناطق ایران هستند، بشنویم. البته هنگامی که به این آبشار می رسیم بر خلاف تصویری که در ذهن داریم، با یک آبشار کوچک ولی پهن رو به رو می شویم. پهنای دوطرف این آبشار به 20 متر بوده، البته آبشاری که رو به رویمان قرار دارد در زمان قدیم بسیار پر آب تر و خروشان تر بوده است.

یکی از نکاتی که می تواند بازدید از این دریاچه را برای ما بسیار راحت تر کند، امکانات رفاهیست که در نزدیکی این دریاچه ساخته اند، امکاناتی از قبیل آلاچیق، منقل های بتونی برای کباب ، آب لوله کشی، رستوران و سرویس بهداشتی. قطعا دیدن این آبشار و جنگل هایی که در آن قرار دارد، می تواند برایمان بسیار خاطره انگیز باشد.

ارسال پاسخ

چرا هوگوتراول را انتخاب کنیم؟

  • 21 سال سابقه فعالیت مدیران آژانس
  • تخصصی کار کردن
  • داشتن کارگزارهای معتبر بین المللی
  • دارای شرکت مستقر در اروپا

پرسش خود را مطرح کنید

با ما تماس بگیرید.
تیم هوگوتراول با بیش از 21 سال سابقه در حوزه گردشگری، آماده پاسخگویی به پرسش های شما می باشد.

02191020911

info@hogotravel.ir