بدون شک یکی از معجزات طبیعت ایران، جادوی جنگل گیسوم است. اگر به دنبال تجربه‌ای رویایی هستید سفر به جنگل گیسوم را از دست ندهید.

موقعیت جنگل گیسوم

جنگل گیسوم که یکی از جذاب‌ترین پارک‌های جنگلی ایران است در ۱۸ کیلومتری جاده تالش به انزلی، در ۱۴ کیلومتری شمال رضوانشهر و ۲۰ کیلومتری جنوب هشت‌پر یا همان تالش، جایی بین مناطق جنگلی و ساحل زیبای خزر واقع شده است.

جنگل ۸۰ هکتاری گیسوم خانه ۷۶ گونه گیاهی از ۶۶ جنس و ۴۴ خانواده در جلگه گیلان قرار دارد. از مجموع گیاهان این جنگل، ۲۱ گونه آن چوبی و سایر آن‌ها از خانواده‌های علفی هستند. علاوه بر این‌ها می‌توانید از موزه طبیعی گل و گیاه آن بازدید کنید.

امکانات موجود در جنگل گیسوم

با توجه به موقعیت توریستی پارک جنگلی گیسوم، امکاناتی نظیر پارکینگ، اقامتگاه، پلاژ، مسیرهای راه‌پیمایی، آلاچیق، سکوی نصب چادر، سرویس بهداشتی، میز و صندلی و نیمکت، کباب‌پز و سطل زباله در آن تعبیه شده است و گردشگران می‌توانند در زمان اقامت خود در جنگل گیسوم از آن‌ها استفاده نمایند.

ساحل گیسوم

پس از لذت بردن از فضای شگف‌انگیز جنگل گیسوم و گرفتن عکس‌های یادگاریتان، بهتر است به سمت ساحل گیسوم رفته  و نهایت سحر این جنکل زیبا را در تلاقی با دریا ببینید و از طرح‌های شنا و پلاژهای تعبیه شده برای استفاده از ساحل شنی گیسوم نیز بهره‌ببرید. لازم به ذکر است ساحل گیسوم در شش ماهه اول سال، یعنی بهار و تابستان پذیرای گردشگران است اما شما می‌توانید از زیبایی‌های جنگل گیسوم در پاییز و زمستان نیز  لذت ببرید. اگر چه گیسوم در هر فصل زیبایی‌های منحصربه فرد خود را داراست، اما بهترین زمان سفر به جنگل گیسوم اردیبهشت، مهر و آبان است.

اگر قصد گیلان‌گردی دارید می‌توانید برای یافتن بهترین اقامتگاه‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس گردشگری هفت سپهر به عنوان مجری رزرواسیون هتل، ویلا و اقامتگاه‌های گیلان از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۶۸۵۸۵۲ در ارتباط باشید.