رامسر  یکی از دیدنی‍ترین شهرهای گیلان هست که لقب عروس شهرهای ایران رو به خودش اختصاص داده. تو این مقاله این بار قراره به دل طبیعت بکر و زیبای شمال برویم و از رامسر دیدن کنیم. 

رامسر کجاست؟

رامسر ؛ غربی‌ترین شهرِ استان سرسبز و دیدنی مازندرانه و  نقطه اتصال این استان به گیلان. رامسر از شمال به دریای خزر و از جنوب به جنگل‌ها و کوه‌های سربه‌فلک کشیده‌ی البرز منتهی می‌شود. به همین دلیل رامسر محبوبیت دیگری نسبت به سایر شهرهای شمالی دارد و «عروس شهرهای ایران» شناخته می‌شود. سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کند.

تاریخچه رامسر

 بیایین سری به تاریخچه رامسر بزنیم!  طبق گفته‌ مردم محلی؛ نام قدیمیه شهر « سوخته سرا» بوده، آنهم به دلیل آتش‌سوزی‌ست که در گذشته اتفاق افتاده! اما به نظر می‌رسه دلیل منطقی‌تر خاک چسبنده و رُسی و در واقع سختِ آن بوده است. نام قبلی رامسر؛ سخت سر بوده که اشاره به سرسختی و مقاومت مردم در مقابل حاکمان این سرزمین داشته است که در دوره رضاخان به رامسر تغییر یافت.

 دیدنی‌های رامسر  

   اگر بخواهیم به جاذبه ‌های گردشگری رامسر  بپردازیم طوماری از اسامی خواهیم داشت. از زیبایی رامسر هرچه بگوییم باز هم کم است. به قولی شنیدن کی بُود مانند دیدن! طبیعت بکر و زیبای رامسر از جاذبه‌های دیدنی و چشم‌نواز مازندران است. از جمله مهم‌ترین آنها می‌توانیم به ییلاقهای جواهر ده، قلعه‌مارکوه ، تله‌کابین، هتل قدیم، پارک‌های جنگلی صفارود، دال‌خانی و جنت رودبار، منطقه ییلاقی گرسماسر، غار گرگرلوکا و یاغی لوکا، آبشار ایج و سیاسرت و کاخ مرمر و سد میرجان ، آبگرم سادات محله می توان اشاره کرد.