اگر اهل خرید و علاقه‌مند به آن هستید، بازار مرزی آستارا یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست تا در کنار لذت بردن از دریای خزر و در حین سفر، بتوانید نیازهای خود را نیز برطرف نمایید.

تاریخچه بازار مرزی آستارا

بازار مرزی آستارا سال ۱۳۶۸ و پس از فروپاشی شوروی و به دنبال بازگشایی مجدد مرز آستارا-جمهوری آذربایجان ایجاد گردید. بازار معروف آستارا در گذشته با نام‌هایی چون بازارچه روسی آستارا، بازار بساط و یا تخته بازار شناخته شده بود. این بازار با هدف ایجاد ارتباط تجاری بین ایران و جمهوری آذربایجان ساخته شد تا تاجران بتوانند در آن کالاهای کشور خود را به فروش برسانند و با هم تبادل کالا نمایند.

معماری این بازار به صورت خاص منطقه آستارا و با بام‌های سفالی طراحی شده است. بازار مرزی آستارا به شدت مورد توجه مسافران واقع شده و روزبه روز بر رونق آن افزوده می‌گردد. بعد از سال ۱۳۷۷ مجموعه مغازه‌ها و پاساژهایی برای توسعه این بازار ایجاد گردیده است تا جایی که در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ مغازه و ۶۰ پاساژ در این بازار فعال هستند.

محل قرارگیری بازار

بازار مرزی آستارا در حاشیه دریای خزر و مرداب آستارا واقع شده است. مغازه‌ها و پاساژهای زیرمجموعه بازار بزرگ ساحلی از پل فارابی تا انتهای پارکینگ بازار و چسبیده به بلوار سفیر امید امتداد می یابند.

از نکات جالب توجه این بازار این است که به دلیل اینکه در بازارچه‌های مرزی معمولا عوارض گمرکی برای کالا‌ها دریافت نمی‌شود قیمت کالا در این بازارها بسیار مناسب بوده و شما موارد مورد نیاز خود را می‌توانید با قیمتی بسیار کمتر از سایر مراکز خرید تهیه نمایید. برای همین پیشنهاد می‌کنیم اگر به آستارا سفر کردید حتما از بازار مرزی آن بازدید نمایید.

اگر قصد گیلان‌گردی دارید می‌توانید برای یافتن بهترین اقامتگاه‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس گردشگری هفت سپهر به عنوان مجری رزرواسیون هتل، ویلا و اقامتگاه‌های گیلان از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۶۸۵۸۵۲ در ارتباط باشید.