یکی از زیباترین مکان‌های تهران برای ایجاد یک تجربه تهرانگردی هیجان‌انگیز، بازار تجریش تهران است که نمونه‌ای کوچکتر از بازار بزرگ تهران می‌باشد. بازاری ارزشمند و قدیمی که بافت سنتی خود را همچنان حفظ کرده است.

فضای بازار تجریش

این بازار سنتی که در محله تجریش تهران قرار دارد از یک سو به میدان تجریش می‌رسد و از سوی دیگر راه به امام‌زاده صالح دارد.

اگر از سمت امام زاده صالح وارد بازار شوید ابتدا به یک محوطه میدان مانند می‌رسید که به صورت مسقف ساخته شده و در گرداگرد آن حجره‌هایی قرار دارد که سر در آن‌ها با منبت‌کاری و کاشی‌کاری‌های ایرانی تزئین شده است. با ورود به این محوطه انگار که به فضایی مربوط به گذشته وارد شده باشید. علی رغم شلوغی همیشگی و رفت و آمدهای بسیار، احساسی دوست داشتنی را تجربه می‌کنید.

در بازار تجریش چند راسته مختلف وجود دارد که از خشکبار و زعفران و شیرینی گرفته تا طلافروشی در آن‌ها پیدا می‎شود. که می‌توانید علاوه بر گشت و گذار و لذت بردن از معماری بازار تجریش به خرید هم بپردازید و حتی با فروشندگان قدیمی به صحبت بنشینید و داستان‌هایشان از گذشته تا به امروز را بشنوید.

در مورد قدمت‌ بازار تجریش صحبت‌های متفاوتی وجود دارد، عده ای آن‌را به ۷۰ سال پیش ارتباط می‌دهند و عده‌ای دیگر نیز قدمت آن‌را بیش از ۱۵۰ سال می‌دانند. البته که قسمت‌هایی از بازار تجریش مانند تکیه آن تاریخی کهن‌تر دارد و تاسیسش به ۲۲۰ سال قبل بر‌می‌گردد.

برای رفتن به بازار تجریش احتیاجی برای منتظر ماندن برای زمان و یا موقعیتی خاص وجود ندارد و هر روز می‌توان از آن لذت برد، اگرچه حال و هوای نوروزی آن با همه شور و شوق مردم بسیار دوست داشتنی است.

اگر قصد تهران‌گردی دارید می‌توانید برای یافتن بهترین اقامتگاه‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با آژانس گردشگری هفت سپهر به عنوان مجری رزرواسیون هتل، ویلا و اقامتگاه‌های تهران از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۶۸۵۸۵۲ در ارتباط باشید.